Zobacz pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje Zamknij pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje 2014 2015 2017 2018 2019 2020 2021

Projekty przewidziane do głosowania

30 października 2015

W wyniku podsumowania dotychczasowych prac Zespołu ds. weryfikacji projektów oraz po przeprowadzeniu analizy formalnej i merytorycznej, a także po rozpatrzeniu przez Prezydenta Miasta wszystkich odwołań jakie wpłynęły od wnioskodawców - wyłania się lista pozytywnie zweryfikowanych projektów zgłoszonych przez mieszkańców, które przechodzą do etapu głosownia.

Ile projektów pozostało

Informujemy, że na 49 projektów ogólnomiejskich, złożonych przez mieszkańców miasta Bielska-Białej do Budżetu Obywatelskiego 2016 do etapu głosowania zakwalifikowało się 34 projekty ogólnomiejskie. Natomiast, spośród wszystkich 79 projektów osiedlowych do etapu głosowania przewidziano 48 projektów osiedlowych. Pozostałe negatywnie zaopiniowane projekty tj. te, które nie uzyskały rekomendacji Zespołu oraz projekty, w stosunku do których podtrzymana została opinia negatywna, wydana w wyniku rozpatrzenia odwołania wnioskodawców do Prezydenta Miasta  - zostały usunięte z listy projektów przewidzianych do głosowania. Wnioskodawcy, którzy skorzystali z przysługującego im prawa i złożyli odwołanie zostaną powiadomieni pisemnie o sposobie rozpatrzenia sprawy.

Poniżej, przedstawiamy w odrębnych plikach pdf pełną listę wszystkich projektów pozytywnie zweryfikowanych w podziale na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe, które z sukcesem przeszły etapy weryfikacji formalnej i merytorycznej oraz etap rozpatrzenia odwołań i tym samym zostały przewidziane do głosowania mieszkańców.

Osiedla, w których jest 1 projekt pozytywnie zweryfikowany (bez konieczności głosowania)

Jednocześnie przypominamy, że w osiedlach, w których pozostał jeden pozytywnie zweryfikowany projekt obywatelski – głosowanie nie będzie przeprowadzane. Taki projekt zostanie od razu przewidziany do realizacji w 2016 roku, bez konieczności głosowania, zgodnie z postanowieniami uchwały Rady Miejskiej. Sytuacja ta dotyczy następujących 8 osiedli: Biała Krakowska, Hałcnów, Komorowice Śląskie, Lipnik, Polskich Skrzydeł, Słoneczne, Stare Bielsko, Straconka. W tych osiedlach głosowanie na projekty osiedlowe nie będzie przeprowadzane.

Przedstawiona lista uwzględnia również fakt, że jedna wnioskodawczyni wycofała propozycję projektu osiedlowego pn. „Ctrl-Alt & Go – Lipnicka ścieżka zdrowia z altanami dla aktywnych” ozn. jako 18-OBB001 (w Lipniku). Tym samym w Lipniku pozostał tylko jeden projekt, który przechodzi automatycznie do etapu realizacji w 2016r. Ponadto, w Komorowicach Śląskich - projekt osiedlowy ozn. jako 15-OBB001 pn. "Centrum rekreacyjno-parkowe przy ul. Opłotek", na skutek pozytywnego rozpatrzenia odwołania wnioskodawczyni od opinii negatywnej, zostanie przyjęty do realizacji w 2016r. jako jedyny projekt w osiedlu.

Osiedla, w których nie ma pozytywnie zweryfikowanych projektów

Dodajmy, że są i takie osiedla, w których nie ma pozytywnie zweryfikowanych projektów. Są to: Dolne Przedmieście, Górne Przedmieście. Natomiast w Białej Śródmieście nie złożono w bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego żadnego projektu osiedlowego.

Kiedy głosowanie

Przypominamy, że głosowanie będzie miało miejsce w dniach od 5 do 13 listopada 2015r. o czym szczegółowo informowaliśmy przy okazji omawiania zarządzenia Prezydenta Miasta w sprawie głosowania na projekty, terminu głosowania oraz wzoru karty do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego (Partycypacyjnego) na 2016r. Przewidziany na głosowanie okres jest wystarczająco długi aby mieszkańcy mogli zastanowić się nad poparciem interesującego ich projektu osiedlowego i ogólnomiejskiego.

Aktualności

PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930 31