Zobacz pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje Zamknij pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje 2014 2015 2017 2018 2019 2020 2021

Budowa skateparku jako części przyszłego Parku Rekreacyjno - Wypoczynkowego pomiędzy Osiedlem Wojska Polskiego a Osiedlem Kopernika

Identyfikator: OBB036. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Elżbieta Rosińska.

Streszczenie projektu

Skatepark ma być elementem przyszłego Parku Rekreacyjno - Wypoczynkowego usytuowanego pomiędzy Osiedlem Wojska Polskiego a Osiedlem Kopernika, który może funkcjonować samodzielnie. W tej części miasta brakuje takiego obiektu, tym bardziej, że w ostatnim czasie ciągle przybywa amatorów sportów ekstremalnych w tym miłośników rolek, deskorolek, BMX-ów. Do tej pory młodzież często realizowała swoje ekstremalne upodobania na osiedlowych schodach, poręczach i ławkach i murkach a także na ulicy, co nie zawsze jest bezpieczne.

Opis projektu

Projektowany skatepark ma być elementem przyszłego Parku Rekreacyjno - Wypoczynkowego usytuowanego pomiędzy sąsiadującymi osiedlami. Powierzchnia skateparku to ok. 500 m2, a koszt jego realizacji to 500 tys. zł. Skatepark powinien składać się między innymi z takich elementów jak: platformy, poręcze, minirampy, grindboxy, funbox z grinboxem, itp. Ponadto, w ramach projektu, należy wykonać alejki, którymi będzie można dojść do skateparku od strony ul. Stawowej.

W tej części miasta brakuje takiego obiektu, tym bardziej, że w ostatnim czasie ciągle przybywa amatorów sportów ekstremalnych w tym miłośników rolek, deskorolek, BMX-ów. Do tej pory młodzież często realizowała swoje ekstremalne upodobania na osiedlowych schodach, poręczach i ławkach i murkach a także na ulicy, co nie zawsze jest bezpieczne.

Jak do tej porz na terenie miasta znajduje się jeden taki skatepark (Błonia) i nowy taki obiekt będzie doskonałym uzupełnieniem istniejącej oferty dla dzielnic północnych (od Wapienicy, Starego Bielska, poprzez Aleksandrowice z Oś. Beskidzkim do Górnego Przedmieścia).

Lokalizacja

Teren pomiędzy ulicami: Stawową i Wodną oraz Spółdzielców i Cieszyńską - pomiedzy Osiedlem Wojska Polskiego i Osiedlem Kopernika (dawniej ogródki działkowe - aktualnie nieuzytki i chaszcze)

Autor

Elżbieta Rosińska, adres e-mail: ela.rosinska@wp.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 500 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty