Zobacz pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje Zamknij pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje 2014 2015 2017 2018 2019 2020 2021

Budowa Skateparku na Osiedlu Rosta

Identyfikator: OBB005. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Ariel Brończyk.

Streszczenie projektu

Projekt budowy "Skateparku na Os. Rosta" jest odpowiedzią na realne zapotrzebowanie miłośników deskorolek, role, rowerów BMX z północnej i wschodniej części Bielska-Białej. W stolicy Podbeskidzia znajduje się zaledwie jeden skatepark, do tego w południowej części miasta, co w z związku z dynamicznym rozwojem "sportów ekstremalnych" jest niewystarczające. Więcej szczegółów na stronie www.skateparkrosta.pl

Opis projektu

Projekt budowy "Skateparku na Os. Rosta" jest odpowiedzią na realne zapotrzebowanie miłośników deskorolek, role, rowerów BMX z północnej i wschodniej części Bielska-Białej. W stolicy Podbeskidzia znajduje się zaledwie jeden skatepark, do tego w południowej części miasta, co w z związku z dynamicznym rozwojem "sportów ekstremalnych" jest niewystarczające. 

Plany budowy skateparku na Bulwarach Straceńskich, czyli ponownie w południowej części Bielska-Białej, mają się nijak do zapotrzebowania jakie zgłaszają młodzi mieszkańcy dzielnic położonych na północy i wschodzie miasta (Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Hałcnów, Biała Północ).

W ramach zadania przewidziano budowę skateparku o wymiarach około 32x22 metrów (nawierzchnia betonowa). W skateparku - po uprzednich konsultacjach z młodzieżą - przewidziano instalację takich urządzeń jak: duża platforma z minirampą, funbox z piramidą oraz grindox i poręcz.

Specyfikacja projektu skateparku, który podczas wstępnych konsultacji z potencjalnymi odbiorcami projektu zyskał aprobatę, dołączona jest w załączniku do projektu.

Lokalizacja

Osiedle Biała Północ. Realizacja zadania, w wyniku przeprowadzonych z wnioskodawcą rozmów, przewidziana została na dz. 2035/45, obręb Komorowice Krakowskie.

Autor

Ariel Brończyk, adres e-mail: kontakt@komorowice.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 492 000,00 zł

Części składowe zadania

  • Projekt Skateparku - 30 tys. zł
  • Przygotowanie nawierzchni - 170 tys. zł
  • Cena urządzeń - 200 tys. zł

RAZEM wg wnioskodawcy: 400.000 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty