Zobacz pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje Zamknij pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje 2014 2015 2017 2018 2019 2020 2021

Jem zdrowo - Będę zdrowy! Interaktywny spektakl edukacyjny dla dzieci propagujący zdrowe odżywianie.

Identyfikator: OBB018. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Katarzyna Pohl.

Streszczenie projektu

Realizacja i prezentacja interaktywnego spektaklu edukacyjnego dotyczącego zdrowego odżywiania się przez dzieci. Spektakl zostałby zrealizowany środkami teatru lalkowego przez doświadczonych aktorów we współpracy z pedagogiem i specjalistami do spraw żywienia, dostosowany do wieku odbiorców i uświadamiający wagę problemów związanych z niezdrowymi nawykami żywieniowymi. Podczas spektaklu wszystkie dzieci jadłyby owoce.

Opis projektu

Co piąte dziecko w szkole ma nadwagę! Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Osoby z nadwagą i otyłością prędzej czy później - w wyniku związanych z nimi powikłań i chorób - stają się pacjentami: diabetologów, kardiologów, onkologów, neurologów, ginekologów, ortopedów, endokrynologów, dermatologów, a także psychologów i psychiatrów. Winne są najczęściej złe odżywianie i brak ruchu. Gdy organizm dostaje więcej kalorii, niż potrzebuje, nadmiar odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Najbardziej dotknięci nadwagą są uczniowie. W województwie śląskim odsetek uczniów z nadwagą to 16,5%. Często jedzą poza domem, kieszonkowe wydają na słodycze oraz fast foody. U dzieci nie można stosować restrykcyjnych diet. Posiłki muszą dostarczać potrzebnych do rozwoju składników odżywczych.

Projekt zakłada zrealizowanie interaktywnego spektaklu edukacyjnego we współpracy ze specjalistami do spraw żywienia dzieci. Projekt skierowany do dzieci propaguje zdrowe zasady żywieniowe, a środki realizacyjne - teatralna forma przekazu, doświadczenie realizatorów w tym zakresie, pozwolą lepiej trafić do percepcji młodych odbiorców. Na projekt składać się będzie: realizacja spektaklu dla dzieci (scenariusz, reżyseria, scenografia, lalki, muzyka, sprzęt oświetleniowy i nagłaśniający), konsultacje pedagogiczne, konsultacje specjalisty do spraw żywienia, w ramach interaktywnych działań w spektaklu, każde dziecko zjada zdrowy owoc. 

Lokalizacja

Przedszkola Publiczne w Bielsku-Białej,

Szkoły Publiczne w Bielsku-Białej w klasach 1 do 3.

Autor

Katarzyna Pohl, adres e-mail: jemzdrowo_bobb@wp.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 155 100,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty