Zobacz pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje Zamknij pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje 2014 2015 2017 2018 2019 2020 2021

"Windą do nieba". Zakup wyciągarki szybowcowej do szkolenia lotniczego młodzieży

Identyfikator: OBB013. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Maciej Szczepanik.

Wyciągarka WS-02-JKOpis techniczny wyciągarki WS-02-JKWyszczególnienie podzespołów wyciagarki WS-02-JKKabina operatora WS-02-JKWyciągarka - prawa stronaUkład wyciągowySilnik - lewa stronaSilnik - prawa stronaSzkic sytuacyjny

Streszczenie projektu

Celem projektu "Windą do nieba" jest zakup nowoczesnej i bezpiecznej wyciągarki szybowcowej do szkolenia bielskiej młodzieży. Bielskie lotnisko przyciąga swoim urokiem rzesze bielszczan na piesze i rowerowe wycieczki, natomiast sport szybowcowy stanowi alternatywę dla młodzieży.

W ostatnim czasie obserwujemy stały wzrost zainteresowania szybownictwem wśród mieszkańców miasta. Jako instruktor szybowcowy w Aeroklubie Bielsko Bialskim, składam projekt na zakup nowoczesnej wyciągarki szybowcowej, zwanej w żargonie lotniczym "windą", aby umożliwić tańsze i przez to dostępniejsze szkolenie szerszemu gronu mieszkańców miasta Bielska-Białej, a w szczególności młodzieży. Projekt nowej wyciągarki o linie syntetycznej przyczyni się również do zmniejszenia emisji hałasu.

Pomóżmy rozwinąć naszemu miastu skrzydła i dajmy powód do satysfakcji mieszkańcom Bielska-Białej, kontynuując lotnicze tradycje miasta.

Opis projektu

Miasto Bielsko-Biała posiada ogromne lotnicze tradycje, nasze lotnisko powstało już w 1936 roku. W bielskich zakładach szybowcowych stworzono ponad 60 konstrukcji lotniczych, a szkolenia lotnicze mają w naszym mieście blisko 80 lat tradycji. Bielskie lotnisko, jako teren rekreacyjny, wraz z nowo powstałą trasą rowerową (przy współpracy z Urzędem Miejskim), jak i siecią restauracji dookoła lotniska, stanowi teren rekreacyjny, przyciągając rzesze bielszczan. W ostatnim czasie obserwujemy stały wzrost zainteresowania sportem szybowcowym wśród bielskiej młodzieży, która chciałaby poznać smak prawdziwego latania.

W związku z powyższym, kadra instruktorów Aeroklubu Bielsko Bialskiego, stara się o pozyskanie środków na zakup nowoczesnej wyciągarki, wyposażonej w linę syntetyczną, aby umożliwić tańsze i cichsze szkolenie szerszemu gronu mieszkańców miasta Bielska-Białej, a w szczególności młodzieży, zgodnie z wszystkimi normami bezpieczeństwa. Nowoczesna wyciągarka sprosta rosnącym oczekiwaniom młodych adeptów sztuki latania, z których na pewno wyłoni się niejeden talent.

Szkolenie przy użyciu nowoczesnego sprzętu umożliwi stworzenie ciekawej oferty zarówno dla bielszczan jak i dla mieszkańców regionu Podbeskidzia.

Powyższy projekt wpisuje się idealnie w hasło promocyjne miasta: „Bielsko-Biała przeżyjesz dwa razy więcej".

Lokalizacja

Teren lotniska "Aeroklub Bielsko-Bialski" ul. Cieszyńska 321, Bielsko-Biała

Autor

Maciej Szczepanik, adres e-mail: budzet.obywatelski.bb@gmail.com

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 221 400,00 zł

Części składowe zadania

Wyciągarka szybowcowa WS02-JK - 180.000,00 zł netto (221.400,00 zł brutto)

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty