Zobacz pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje Zamknij pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje 2014 2015 2017 2018 2019 2020 2021

Wybieg dla psów przy Parku Włókniarzy

Identyfikator: OBB042. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Joanna Kostecka - Wal.

Streszczenie projektu

Podążając za obecnymi trendami w rozwiniętych miastach, proponuje się stworzenie miejsca aktywnego wypoczynku dla czworonogów i ich właścicieli. Ideą wybiegu dla psów jest stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca, korzystając z pełni swojej swobody, a jednocześnie według zasad regulaminu.

Na miejsce usytuowania wybiegu wybrano teren Parku Włókniarzy (zwanego też Parkiem Mickiewicza) w obecnie nie wykorzystywanej części, położonej bezpośrednio przy ul. Partyzantów.

Wybieg to ogrodzony teren o nawierzchni gruntowej, pokryty darnią - z zachowaniem naturalnych walorów parku. W ramach przedsięwzięcia zorganizowany tam zostanie niewielki tor agility oraz urządzenia przeznaczone do psich spotów (high jump, wall climbing czy spring pole). Na terenie wybiegu ustawiona ustawione będą również wiata stanowiąca schronienie w porze deszczowej oraz ławki dla opiekunów psów.

Nie zabraknie też dystrybutorów woreczków wraz z pojemnikami na odchody.

Opis projektu

W Bielsku-Białej obowiązuje opłata za posiadanie psa, na terenie miasta nie ma jednak żadnej infrastruktury dla psów, mimo, że wybiegi są już standardem w rozwiniętych miastach. Mając na uwadze powyższe, proponuję zorganizowanie wybiegu dla psów na terenie Parku Włókniarzy, w części, która nie jest wykorzystywana w celach rekreacyjnych bo położona bezpośrednio przy ul. Partyzantów.
Projekt ten powstał w trosce o naszych czworonożnych pupili oraz czystość naszego miasta. Ideą wybiegu dla psów jest stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca korzystając z pełni swojej swobody. Wybieg stanowić będzie teren zamknięty, a osoby na nim przebywające zobligowane będą do przestrzegania regulaminu. Dla zapewnienia pełni bezpieczeństwa teren zostanie ogrodzony, ogrodzeniem panelowym w wysokości 1,50m, z przygotowanymi dwoma bezpiecznymi wejściami/wyjściami.
W ramach przedsięwzięcia zorganizowany zostanie niewielki tor agility oraz urządzenia przeznaczone do psich spotów (high jump, wall climbing czy spring pole). Precyzyjny wykaz wszystkich urządzeń zawarty został w kosztorysie. Na terenie wybiegu ustawiona zostanie również wiata stanowiąca schronienie w porze deszczowej oraz ławeczki. Zainstalowane zostaną dwie psie stacje (dystrybutor woreczków wraz z pojemnikiem na odchody) co umożliwi zarówno edukację społeczeństwa w zakresie obowiązku sprzątania po psie jak również zachowanie czystości na terenie wybiegu. Tu właściciele będą mogli bawić się z czworonogami, ale powstanie tego wybiegu ograniczy również niekontrolowane bieganie psów po parkach i zieleńcach miejskich.
Wyceny przedsięwzięcia dokonano przy współpracy z firmą, producentem certyfikowanych urządzeń do psich sportów oraz wykonawcy wielu psich wybiegów na terenie kraju.

Lokalizacja

Park Włókniarzy, przy ul. Partyzantów, pomiędzy kortami tenisowymi przy ul. Partyzantów 52 a budynkiem dawnej przychodni chorób płuc przy ul. Parkowej 1. Żywieckie Przedmieście, działka 289/10.

Autor

Joanna Kostecka - Wal, telefon: 604614372, adres e-mail: a604@o2.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 85 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Urządzenia do psich sportów z montażem - 32.239,50 zł
  2. Tablica z regulaminem z montażem - 1.107,00 zł
  3. Ławki z montażem - 5.067,60 zł
  4. Psie stacje z montażem - 2.460,00 zł
  5. Kosz na śmieci z montażem - 1.107,00 zł
  6. Psia toaleta - 2.952,00 zł
  7. Altana 3x3m z montażem - 6.273,00 zł
  8. Ogrodzenie z montażem - 30.110,40 zł
  9. Furtki z mnontażem - 2.952,00 zł

Łącznie szacunkowo: 84.316,80 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty