Zobacz pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje Zamknij pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje 2014 2015 2017 2018 2019 2020 2021

Latający Uniwersytet

Identyfikator: 12-OBB003. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Kamienica przez Robert Pysz.

Streszczenie projektu

Projekt zakłada organizacje na terenie osiedla Kamienica multimedialnych wykładów popularnonaukowych z różnych dziedzin nauki (6 adresowanych do dzieci, a 9 do dorosłych i seniorów), prowadzonych w Domu Kultury w Kamienicy przez naukowców z różnych uczelni.

Opis projektu

Popularyzowanie wiedzy naukowej w przestrzeni pozauniwersyteckiej cieszy się w Polsce niesłabnącym od lat zainteresowaniem społecznym, czego przykładem są różne festiwale nauki, małe uniwersytety (adresowane do dzieci w różnym wieku) czy uniwersytety trzeciego wieku (adresowane do seniorów). Projekty te pozwalają nie tylko na edukację w każdym wieku, ale przybliżają również wszystkim zainteresowanym wiedzę z zakresu np. medycyny, prawa, zaawansowanych technologii, ekonomii, kultury czy sztuki – co w bardzo szybko zmieniającym się współczesnym świecie odgrywa ważną rolę w budowaniu odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego.

Projekt „Latający Uniwersytet” ma umożliwić mieszkańcom Kamienicy (ale także innym zainteresowanym obywatelom naszego miasta) udział w multimedialnych wykładach popularnonaukowych z różnych dziedzin, połączonych z dyskusją. W 2016 r. planowanych jest łącznie 15 spotkań (każde ok. 90 minut) organizowanych na terenie osiedla: 6 będzie adresowanych do dzieci (przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum), a 9 – do ludzi dorosłych i seniorów. Wykłady odbywać się będą w Domu Kultury w Kamienicy, a poprowadzą je naukowcy z różnych uczelni.

Lokalizacja

Wynajem sali na potrzeby realizacji projektu: Dom Kultury w Kamienicy
ul. Karpacka 125
43-300 Bielsko-Biała

Autor

Robert Pysz, adres e-mail: robert.pysz@gmail.com

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 5 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Wynagrodzenie dla prowadzących wykłady naukowców (15 x 200 zł brutto) - 3000 zł
  2. Przygotowanie materiałów informacyjnych - 500 zł
  3. Wynajem sali - 1500 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty