Zobacz pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje Zamknij pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje 2014 2015 2017 2018 2019 2020 2021

Plac zabaw i siłownia w Mikuszowicach Krakowskich

Identyfikator: 20-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Mikuszowice Krakowskie przez Piotr Pawicki.

Streszczenie projektu

Projekt zakłada  budowę placu zabaw i siłowni na wolnym powietrzu dla mieszkańców Osiedla Mikuszowice Krakowskie w Bielsku-Białej. Dogodna lokalizacja (w centrum dzielnicy) umożliwi korzystanie z placu zabaw i siłowni wszystkim mieszkańcom. Dodatkowe posadowienie elementów toru parkour'owego na obrzeżach zakładanej infrastruktury znacznie podwyższyłoby atrakcyjność tego terenu. Na urządzeniach będzie znajdowała się  instrukcja oraz kod QR, które zapewnią bezpieczne korzystanie z urządzeń w trakcie wykonywania ćwiczeń. Dodatkowo, w celu integracji osób niewidomych i niedowidzących, instrukcja będzie zawierała informacje i opis ćwiczeń w języku Braille'a. Projekt zakłada równiez budowę placu o utwardzonej nawierzchni, który umożliwi organizację pikników rodzinnych, wydarzeń sportowych i kulturalnych oraz spotkań osób zrzeszonych w działających na terenie Mikuszowic stowarzyszeń - Klub Seniora, Stowarzyszenie Mieszkańców Mikuszowic, Rady Osiedla, Parafialnego Klubu Sportowego "Barbara".

Opis projektu

W ramach realizacji projektu zakłada się wykonanie placu zabaw oraz siłowni na wolnym powietrzu. Przykładowe elementy placu zabaw: zestaw zabawowy typu "Warownia", huśtawka, piaskownica, bujak typu "Motorek". Przykładowe elementy siłowni na wolnym powietrzu: prasa nożna, ławeczka, prostownik pleców, wioślarz, rowerek z młynkiem. Dodatkowo plan zakłada wykonanie płyty betonowej o wymiarach 12 x 12 metrów.
Teren jest płaski, ogrodzony, w części oświetlony. Wskazane byłoby wykonanie drobnych prac ziemnych przed posadowieniem elementów infrastruktury placu zabaw i siłowni.

 

Lokalizacja

Mikuszowice Krakowskie - teren za OSP Mikuszowice Krakowskie, ul. Zajęcza; działka 386/8 należąca do gminy w zarządzie OSP

Autor

Piotr Pawicki

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 75 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Plac zabaw dla dzieci (urządzenia + montaż) - ok. 30.000,00 zł
  2. Siłownia na wolnym powietrzu (urządzenia + montaż) - ok. 30.000,00 zł
  3. Prace ziemne i inne - ok. 10.000,00 zł
  4. Elementy toru Parkour - ok. 5.000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty