Zobacz pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje Zamknij pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje 2014 2015 2017 2018 2019 2020 2021

Wapienickie Kino Letnie i Wystawa Interaktywna

Identyfikator: 28-OBB006. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Wapienica przez Marceli Wójcik.

Streszczenie projektu

Projekt zakłada, że dwa weekendowe wieczory (piątek-sobota) wypełnią:

 • najlepsze światowe animacje krótkometrażowe (we współpracy z krakowskim festiwalem Etiuda&Anima i Krakow Summer Animation Days)
 • najlepsze krótkie metraże, teledyski, reklamy (cykl FUTURESHORTS)
 • YOUTUBE PARTY: najlepsze filmy opublikowane w danym roku na youtube.com
 • legendarne polskie krótkometrażowe filmy dokumentalne (Łoziński, Kieślowski)
 • wydarzenie towarzyszące: interaktywna wystawa naukowa dla dzieci
 • i inne, w zależności od możliwości logistycznych

Opis projektu

DLACZEGO KINO?

Wapienickie Kino Letnie to jeden z niewielu projektów o charakterze kulturalnym, a nie infrastrukturalnym. Miasto potrzebuje projektów, które pobudzą lokalną społeczność i faktycznie zintegrują mieszkańców. Bielszczanie muszą zrozumieć, że wykorzystywanie budżetu obywatelskiego do modernizowania infrastruktury to nie jest najlepszy pomysł na wydawanie pieniędzy przeznaczonych w zamyśle na projekty, które nie leżą w kompetencji radnych i Urzędu Miasta.

LOKALIZACJA

W Bielsku-Białej brakuje nie tylko inicjatyw zrzeszających mieszkańców, ale i pokazów ambitnego kina. Chcemy by Wapienickie Kino Letnie zapoczątkowało nową tradycję plenerowych pokazów filmowych, połączonych z inspirującymi wydarzeniami towarzyszącymi. Teren przy ul. Leśników 14 (tzw. Manhattan) idealnie nadaje się na lokalizację: dużo zieleni, plac zabaw dla dzieci czy niedawno otwarty lokal gastronomiczny "Lolek" pozwolą zorganizować pokaz w niezwykle przyjaznej scenerii.

PROGRAM

Dwa weekendowe wieczory (piątek-sobota) wypełnią:
 • najlepsze światowe animacje krótkometrażowe (we współpracy z krakowskim festiwalem Etiuda&Anima i Krakow Summer Animation Days)
 • najlepsze krótkie metraże, teledyski, reklamy (cykl FUTURESHORTS)
 • YOUTUBE PARTY: najlepsze filmy opublikowane w danym roku na youtube
 • legendarne polskie krótkometrażowe filmy dokumentalne (Łoziński, Kieślowski)
 • wydarzenie towarzyszące: interaktywna wystawa naukowa dla dzieci
 • i inne, w zależności od możliwości logistycznych

NA CO WYDAMY PIENIĄDZE?

Zależy nam na tym, by można było zrobić pokazy w miarę niezależnie od pogody. Dlatego ustawimy duży ekran pneumatyczny odporny na warunki atmosferyczne (4m x 7m) oraz krzesła z tworzywa, z których można strząsnąć wodę jednym ruchem ręki; ustawimy też kilkanaście leżaków. Konieczne będzie też rzecz jasna wynajęcie nagłośnienia oraz mocnego projektora wraz z obsługą techniczną i realizatorami. Do tego prawa autorskie i koncesje. Chcielibyśmy także, by przed pokazami rodziny z dziećmi mogły skorzystać z mobilnej, interaktywnej wystawy naukowej prezentującej zjawiska z pogranicza nauki i ekologii (takie, jak w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie).

Trzeba będzie też wypromować Kino.

DLACZEGO TEN PROJEKT?

Bo wierzymy w piknik rodzinny, który nie polega tylko na jedzeniu karkówki i skakaniu na dmuchanych zamkach.

Wapienickie Kino Letnie to impreza, którą chcemy zintegrować mieszkańców dzielnicy poprzez wspólną aktywność kulturalną. Mądra rozrywka się opłaca!

Poza tym, mamy doświadczenie i wiemy, jak to zrobić. Marceli Wójcik, pomysłodawca projektu, od lat związany jest z krakowską agencją eventową Grupa Manta, odpowiedzialną za produkcję poprzednich edycji Kraków Summer Animation Days, festiwalu Etiuda&Anima festiwalu GameZone i setek komercyjnych i niekomercyjnych imprez. W przeszłości związany także z Międzynarodowym Festiwalem Kina Niezależnego PKO OFF CAMERA i T-MOBILE NOWE HORYZONTY.

Naprawdę wiemy, jak zrobić to dobrze.

SZACUNKOWE KOSZTY

Technika i obsługa (ekran, projektory, nagłośnienie, transporty, poligrafia, projekty graficzne, realizatorzy i technicy), 4 dni (2 x 2 dni) - ok. 48 000 pln

Wynajem wystawy interaktywnej z transportami i obsługą 4 dni (2x2 dni) - ok. 16 000 pln

Prawa autorskie i koncesje - ok. 3 500 pln.

Promocja - ok. 3 000 pln.

Lokalizacja

Teren BBOSiR przy ulicy Leśników 14 (Manhattan) lub teren parkingowy pod Zaporą, przy ul. Tartacznej, dawna zatoczka autobusowa.

Autor

Marceli Wójcik, adres e-mail: marceli.wojcik@gmail.com

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 70 500,00 zł

Części składowe zadania

 • Technika i obsługa (ekran, projektory, nagłośnienie, transporty, poligrafia, projekty graficzne, realizatorzy i technicy), 4 dni (2 x 2 dni) - ok. 48 000 pln
 • Wynajem wystawy interaktywnej z transportami i obsługą 4 dni (2x2 dni) - ok. 16 000 pln
 • Prawa autorskie i koncesje - ok. 3 500 pln.
 • Promocja - ok. 3 000 pln.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty