Lotniczy Plac Zabaw na lotnisku Aleksandrowice

Identyfikator: OBB004. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Łukasz Ćwik, Maciej Szczepanik.

Wizualizacja Lotniczego Placu Zabaw nr 1

Wizualizacja Lotniczego Placu Zabaw nr 1

Wizualizacja Lotniczego Placu Zabaw nr 2

Wizualizacja Lotniczego Placu Zabaw nr 2

Lotniczy Plac Zabaw - plan zagospodarowania

Lotniczy Plac Zabaw - plan zagospodarowania

Streszczenie projektu

Celem projektu jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci o tematyce lotniczej na jednym z najpiękniej położonych lotnisk w Polsce w Bielsko – Bialskich Aleksandrowicach.

Plac zabaw ma przybrać formę edukacyjną, dzięki czemu nasze pociechy aktywnie i pożytecznie będą mogły spędzać czas na lotnisku. Chcemy aby przez ten projekt lotnisko stało się jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców Bielska – Białej i okolic, a jednocześnie promować nasze miasto oryginalnym placem zabaw umiejscowionym na jednym z najpiękniej położonych lotnisk w Polsce.

Formuła placu ma nawiązywać do jego lokalizacji, czyli na placu mają znaleźć się takie elementy jak: kiwak helikopter, kiwak samolot, huśtawka gniazdo bociana, ławka samolot, wieża kontroli lotów ze zjeżdżalnią, tablica rysunkowa i mała architektura (ławki, kosze na śmieci). Największe urządzenie ma stanowić samolot oraz helikopter, wyposażony w elementy sprawnościowe, drabinki, rurę strażacką, siatki, zjeżdżalnię czy śmigło, które dzieci mogą rozkręcić korbką znajdującą się wewnątrz samolotu. Wśród wymienionych elementów odnajdą się więc zarówno starsze dzieci jak i najmłodsi.

Uatrakcyjnijmy więc jedno z naszych ulubionych miejsc rekreacyjnych z myślą o nas i naszych pociechach, pomóżmy rozwijać wyobraźnie naszym dzieciom, pomóżmy rozwinąć naszemu miastu skrzydła i dajmy powód do satysfakcji mieszkańcom Bielska - Białej.

Opis projektu

Celem projektu jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci o tematyce lotniczej na jednym z najpiękniej położonych lotnisk w Polsce w Bielsko – Bialskich Aleksandrowicach.

Projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2016, zajął 9 miejsce otrzymując 512 głosów, tym samym nie zakwalifikowując się do wygranych projektów. W tym roku ponawiamy projekt. Wiemy, bowiem jak ważna jest zabawa na świeżym powietrzu, jak ważny jest dla dzieci codzienny ruch. Dla ich rozwoju możliwość korzystania z placu zabaw, tym bardziej placu który ma przybrać formę edukacyjną jest nie do przecenienia. Powstała ponad 3 kilometrowa trasa wokół lotniska sprzyja aktywności zarówno dorosłych jak i dzieci, oryginalny lotniczy plac zabaw dodatkowo pozwoliłby dzieciom spędzić aktywnie i pożytecznie czas.

Formuła placu ma nawiązywać do jego lokalizacji, czyli na placu mają znaleźć się takie elementy jak: kiwak helikopter, kiwak samolot, huśtawka gniazdo bociana, ławka samolot, tablica rysunkowa i mała architektura (ławki, kosze na śmieci). Największe urządzenie ma stanowić zestaw zabawowy „samolot”, „wieża kontroli lotów” oraz „helikopter”, wyposażone w elementy sprawnościowe, drabinki, rurę strażacką, siatki, zjeżdżalnię czy śmigło, które dzieci mogą rozkręcić korbką znajdującą się wewnątrz samolotu. Wśród wymienionych elementów odnajdą się więc zarówno starsze dzieci jak i najmłodsi.

Elementy wykonane są z wysokiej jakości produktów (rurki i blach stalowe ocynkowane ogniowo, siatka z lin z rdzeniem stalowym, zjeżdżalnia z blachy nierdzewnej i blach obwiedzionych rurką, wypełnienia ze sklejki wodoodpornej, płyt HDPE lub HPL) co zapewnia długotrwałe bezobsługowe użytkowanie poszczególnych urządzeń.

Lotnisko już stało się miejscem gdzie nie tylko startują i lądują samoloty czy spadochroniarze, stało się miejscem gdzie mieszkańcy spędzają swój wolny czas uprawiając wszelakie sporty, obserwują startujące i lądujące szybowce, samoloty spadochroniarzy czy modelarzy ze swoimi małymi statkami powietrznymi. Chcemy aby przez ten projekt lotnisko stało się jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców Bielska – Białej i okolic, a jednocześnie promować nasze miasto. Uatrakcyjnijmy więc jedno z naszych ulubionych miejsc rekreacyjnych z myślą o nas i naszych pociechach, pomóżmy rozwijać wyobraźnie naszym dzieciom, pomóżmy rozwinąć naszemu miastu skrzydła

Lokalizacja

Teren lotniska Aleksandrowice, Aeroklub Bielsko-Bialski, Bielsko-Biała, ul. Cieszyńska 321, działka o wym. 22mx27m przyległa do budynku portu od strony wschodniej

Autor

Łukasz Ćwik, Maciej Szczepanik, telefon: 883003200, adres e-mail: budzet.obywatelski.bb@gmail.com

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 190 000,00 zł

Uwagi

Ewentualne koszty przeglądów, kontroli technicznej, napraw nie będą obciążały budżetu Miasta., gdyż nadzór i opiekę sprawować będzie Aeroklub.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty