Wybieg dla psów przy Parku Włókniarzy

Identyfikator: OBB014. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Joanna Kostecka-Wal.

Streszczenie projektu

Podążając za obecnymi trendami w rozwiniętych miastach proponuję stworzenie miejsca aktywnego wypoczynku dla czworonogów i ich właścicieli.

Na terenie Parku Włókniarzy (zwanego też Parkiem Mickiewicza) w obecnie nie wykorzystywanej części bezpośrednio przy ul. Partyzantów usytuować wybieg dla psów.

Ideą wybiegu dla psów jest stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca korzystając z pełni swojej swobody.

Wybieg dla psów to ogrodzony teren częściowo zadrzewiony o nawierzchni pokrytej darnią. Wyposażony w tor agility i urządzenia do psich sportów, ławki dla opiekunów psów, samozamykająca się bramka przy wejściu oraz tablica z regulaminem korzystania z wybiegu. Na placu zainstalowane będą dystrybutory z woreczkami i kosze na psie odchody.

Nie pozwólmy aby Bielsko-Biała pozostało jedynym miastem na mapie Polski, w którym nie ma w  biegu dla psów - otwórzmy się na cywilizację.

Opis projektu

Bielsko-Biała zamieszkuje ponad 170 tys. Mieszkańców, posiada oddział Związku Kynologicznego w Polsce, który jest organizatorem trzech wystaw psów rasowych, w mieście znajduje się również schronisko dla zwierząt jednak na terenie miasta nie ma żadnej infrastruktury dla psów, mimo że wybiegi są już standardem w większości polskich miast.

Mając na uwadze powyższe, proponuję zorganizowanie wybiegu dla psów na terenie Parku Włókniarzy, w części, która nie jest wykorzystywana w celach rekreacyjnych bo położona bezpośrednio przy ul.Partyzantów.

Projekt ten powstał w trosce o naszych czworonożnych pupili oraz czystość naszego miasta. Ideą wybiegu dla psów jest stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca korzystając z pełni swojej swobody.

Wybieg stanowić będzie teren zamknięty, a osoby na nim przebywające zobligowane będą do przestrzegania regulaminu. Dla zapewnienia pełni bezpieczeństwa teren zostanie ogrodzony, ogrodzeniem panelowym w wysokości 1,50m, z przygotowanymi dwoma bezpiecznymi wejściami/wyjściami.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowany zostanie niewielki tor agility oraz urządzenia przeznaczone do psich spotów.

Na terenie wybiegu ustawiona zostanie również wiata stanowiąca schronienie w porze deszczowej oraz ławeczki. 

Zainstalowane zostaną dwie psie stacje (dystrybutor woreczków wraz z pojemnikiem na odchody) co umożliwi zarówno edukację społeczeństwa w zakresie obowiązku sprzątania po psie jak również zachowanie czystości na terenie wybiegu.

Tu właściciele będą mogli bawić się z czworonogami, ale powstanie tego wybiegu ograniczy również niekontrolowane bieganie psów po parkach i zieleńcach miejskich.

Wyceny tego przedsięwzięcia dokonano przy współpracy z firmą HOKA HEY, producenta certyfikowanych urządzeń do psich sportów oraz wykonawcy wielu psich wybiegów na terenie całego kraju.

Lokalizacja

Park Włókniarzy przy ul. Partyzantów, pomiędzy kortami tenisowymi przy ul. Partyzantów 52, a budynkiem dawnej przychodni chorób płuc przy ul. Parkowej 1. Żywieckie Przedmieście, działka 289/10. W załączeniu wnioskodawczyni przekazuje mapę planu zagospodarowania przestrzennego z zaznaczonym terenem.

Autor

Joanna Kostecka-Wal, telefon: 604614372, adres e-mail: a604@o2.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 94 000,00 zł

Części składowe zadania

  • urządzenia do psich sportów z montażem - 30.000,00 zł
  • tablica z regulaminem z montażem - 1.100,00 zł
  • ławki z montażem - 5.100,00 zł
  • psie stacje z montażem - 2 460,00 zł
  • kosze na śmieci z montażem - 1 100,00 zł
  • psia toaleta - 2 950,00 zł
  • altana 3x3m z montażem - 6 000,00 zł
  • ogrodzenie z montażem - 30 110 zł
  • furtka z montażem - 1 500 zł
  • modyfikacja istniejącego oświetlenia - 4 500 zł

Uwagi

Kosztorys wykonany przez firmę Hoka Hey producenta certyfikowanych urządzeń do psich sportów oraz wykonawcy wielu psich wybiegów na terenie całego kraju.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty