Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

Identyfikator: 2-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Beskidzkie przez Klaudia Maślińska.

Streszczenie projektu

W ramach projektu do Budżetu Obywatelskiego planuje się wykonanie jedynego w Bielsku-Białej placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Przewiduje się zamontowanie huśtawki przeznaczonej dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, piaskownicy integracyjnej ze stolikami oraz panelu interaktywnego "Bęben", a także wykonanie podłoża pod plac zabaw. Rozbudowa placu byłaby przewidziana w kolejnych edycjach składania projektów do Budżetu Obywatelskiego. Plac zabaw znajdowałby się na osiedlu Beskidzkim przy ZSOK im. Armii Krajowej z oddziałami integracyjnymi. W pobliżu znajduje się także integracyjna Szkoła Podstawowa nr 6.

Zdecydowanie lokalizacja jest przystępna dla absolwentów obydwu szkół. W okolicy placu jest również przewidziana budowa parkingu przez Beskidzką Spółdzielnię Mieszkaniową, co również przyczyniłoby się do udogodnienia dojazdu opiekunom z niepełnosprawnymi dziećmi z innych rejonów Bielska-Białej.

Opis projektu

W ramach projektu do Budżetu Obywatelskiego planuje się wykonanie jedynego w Bielsku-Białej placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Przewiduje się zamontowanie huśtawki przeznaczonej dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, piaskownicy integracyjnej ze stolikami oraz panelu interaktywnego "Bęben", a także wykonanie podłoża pod plac zabaw. Rozbudowa placu byłaby przewidziana w kolejnych edycjach składania projektów do Budżetu Obywatelskiego, a także przez zbiórkę funduszy na stronie www.siepomaga.pl. Organem współpracującym przy realizacji zadania jest fundacja "Wspieramy Talenty" oraz Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki". Plac zabaw znajdowałby się na osiedlu Beskidzkim (na części terenu działki 847/111 zaznaczonym na dołączonej mapie tj. ok. 280 m kw.) przy ZSO im. Armii Krajowej z oddziałami integracyjni. W pobliżu znajduje się także integracyjnba SP nr 6. Do tych szkół uczęszcza wiele dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności i zdecydowanie lokalizacja jest przystępna dla absolwentów obydwu szkół. W okolicy placu jest również przewidziana przez Beskidzką Spółdzielnię Mieszkaniową budowa parkingu (działka 847/110), co również przyczyniłoby się do udogodnienia dojazdu rodzicom z niepełnosprawnymi dziećmi z innych rejonów Bielska-Białej.

Lokalizacja

Obręb Aleksandrowice działka 847/111

Autor

Klaudia Maślińska, telefon: 535321960, adres e-mail: klaudiamaslinska@onet.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 75 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Powierzchnia poliuretanowa Easy plus montaż - koszt  36.162,00 zł
  2. Huśtawka przeznaczona dla dzieci na wózkach inwalidzkich - 21.000,00 zł
  3. Piaskownica integracyjna ze stolikami plus montaż - 7.360,00 zł
  4. Panel interaktywny "Bęben osadzony na dwóch słupkach" plus montaż - 8.309,00 zł
  5. Dodatkowe koszty - 2.000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!