"Bezpieczne Osiedle Bielsko - Południe" - montaż oświetlenia przy chodnikach spacerowych

Identyfikator: 7-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Bielsko Południe przez Patrycja Cudzik.

Streszczenie projektu

Zadaniem projektu jesty podniesienie przede wszystkim bezpieczeństwa oraz atrakcyjności osiedla Bielsko-Południe, poprzez zamontowanie 18 szt. latarni ledowych wzdłuż chodników spacerowych i doświetlenie miejsc szczególnie niebezpiecznych.

Opis projektu

Wnioskowany projekt zakłada przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa na osiedlu Bielsko-Południe. Osiedle leży na uboczu, jednak nie daleko od centrum miasta. Niestety jest niedostatecznie doświetlone. Przede wszystkim brakuje oświetlenia przy chodnikach spacerowych od wschodniej strony osiedla. Zwłaszcza wieczorami zwiększa się niebezpieczeństwo, że na osiedle zawitają niepowołane osoby. Szczególnie upodobali sobie zaciszne, niedoświetlone i gęsto zarośnięte miejsce za blokiem Grażyny 15 obok transformatora. W związku z tym w projekcie planujemy zamontowanie 18 szt. latarni ledowych doświetlających miejsca szczególnie niebezpieczne. Realizacja tego projektu, prócz oczywistych względów bezpieczeństwa wpłynie pozytywnie na atrakcyjność Osiedla, podniesie jego wartość, a jego lokalizacja stanie się potężnym atutem jako zaciszne, ustronne i bezpieczne osiedle niedaleko centrum Miasta.

Lokalizacja

Inwestycja realizowana będzie przy chodnikach spacerowych wzdłuż bloków Grażyny 15,11,7 od strony wschodniej oraz między blokami Grażyny 15, 11, 7 a Grażyny 17, 13, 9 od strony zachodniej oraz wokół siłowni osiedlowej (mapka z lokalizacją latarni stanowi załącznik)

Autor

Patrycja Cudzik

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 75 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Zakup 18 szt. latarni - 50.000,00 zł
  2. Montaż - 7.500,00 zł
  3. Prace instalatorskie - elektryczne - 12.500,00 zł
  4. Projekt wraz z uzgodnieniami - 5.000 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!