Budowa Parku Pamięci - rewitalizacja grobowca rodziny Sennewaldt

Identyfikator: 9-OBB003. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Górne Przedmieście przez Henryk Malejka.

Streszczenie projektu

Dokończenie rewitalizacji grobowca rodziny Sennewaldt jako główny element budowy na terenie cmentarza Lapidarium - Parku Pamięci. Rewitalizacja grobowca jest największą planowaną inwestycją ingerującą w nagrobki. Odtworzenie najbardziej zniszczonego nagrobka ma być sztandarową pozycją Parku. Rewitalizacja prowadzona jest już dwóch lat głównie ze zbiórek publicznych. W ramach B.O. wykonane zostaną: kopia putta z białego marmuru autorstwa F. Vogla, zniszczonego przez wandali. Odtworzenie napisów na cokole głównym oraz obramowania medalionu z wizerunkiem mężczyzny.

Opis projektu

Z uwagi na wysokie koszty rekonstrukcji uszkodzonej rzeźby i braku wszystkich jej elementów proponuje się wykonanie kopii z kompozytu imitującego biały marmur i umieszczenie jej w miejscu orginału. Tak samo z kompozytu wykonanie brakujących wcześniej mosiężnych liter i mosiężnego obramowania medalionu.

Lokalizacja

Stary cmentarz ewangelicki, ul. Frycza Modrzewskiego, Bielsko-Biała

Autor

Henryk Malejka

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 50 500,00 zł

Części składowe zadania

  1. Wykonanie kopii putta - 60.000,00 zł
  2. Wykonanie liter - 1.500,00 zł
  3. Wykonanie obramowania - 3.000,00 zł
  4. Rezerwa - 10.500,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!