"Biblioteka wita młodego czytelnika" - czyli rzecz o tym, dlaczego warto w Książnicy Beskidzkiej - Filii Komorowice, urządzić kącik dla juniorów i wyposażyć go w najnowszą literaturę

Identyfikator: 14-OBB003. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Komorowice Krakowskie przez Janina Lepianka.

Streszczenie projektu

Projekt dotyczy wyposażenia kącika dla dzieci i młodzieży zwanego "Misioteka" w meble i sprzęt multimedialny oraz zakupu starannie dobranej literatury dla najmłodszych czytelników, bo "czym skorupka za młodu nasiąknie ...".

Opis projektu

Projekt obejmuje zakup starannie dobranej literatury dla najmłodszych czytelników, wyposażenie kącika dla dzieci zwanego Misioteką w meble i sprzęt multimedialny.

Mówimy „NIE!" statystykom informującym o spadku czytelnictwa. Dlatego chcemy poszerzyć i odświeżyć księgozbiór dla najmłodszych, sprawić, by sięgali po nowe tytuły, odkrywali świat książek, uczyli się, jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i na wakacjach. Wartościowa literatura to połączenie przyjemnego z pożytecznym, gwarancja, że nauka nie pójdzie w las, tylko pozostanie w pamięci dziecka, uwrażliwi go i pomoże lepiej zrozumieć otaczający świat.

Misioteka stanie się miejscem sprzyjającym spotkaniom dla małych i większych czytelników. Grupy szkolne i przedszkolne będą brać udział w lekcjach bibliotecznych i zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem najnowszych technik multimedialnych. Najmłodszym mieszkańcom Komorowic Krakowskich umilimy czas projekcjami filmowymi.

Po raz kolejny pokażemy, że biblioteka to nie tylko dom książki w tradycyjnej formie papierowej, ale i miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą bezpiecznie i miło spędzać czas.

Lokalizacja

Bielsko-Biała, ul. Olimpijska 16

Autor

Janina Lepianka

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 35 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Literatura popularnonaukowa dla dziecii młodzieży - 11.000,00 zł
  2. Meble (6 stolików, 30 krzesełek, regał na bajki) - 13.000,00 zł
  3. Telewizor + akcesoria (haki i kable), urządzenie soundbar, laptop + oprogramowanie, drobny sprzęt biuroy: laminator + sto sztuk folii do laminowania A4, urządzenie wielofunkcyjne + zapasowe tonery - 11.000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!