"Zielony kącik do kreatywnej zabawy" - zagospodarowanie mało wykorzystanej powierzchni w celu uatrakcyjnienia zabaw i rozwoju ruchowego dzieci w przedszkolu

Identyfikator: 14-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Komorowice Krakowskie przez Marcin Kaczmarek.

Streszczenie projektu

W projekcie opisane miejsce mogłoby się stać doskonałą przestrzenią dla zabaw oraz rozwoju ruchowego dla dzieci na świeżym powietrzu. Znalazłby się tam tablice edukacyjne, zamykana piaskownica, ścianka wspinaczkowa, nowe ławeczki, nawierzchnia wylana z bezpiecznych granulatów oraz na jednej ścianie markizy, które chroniłby dzieci od słońca. Ściany w środku zostałyby pomalowane przez uczniów szkoły plastycznej.

Opis projektu

Przedszkole nr 40 w Komorowicach Krakowskich jest 4 oddziałowe. Dwie sale przestrzenne i duże, natomiast pomieszczenia dla dwóch pozostałych grup są małe i nie można w nich w pełni skupiać się nad rozwojem ruchowym przedszkolaków. Budynek nie posiada sali gimnastycznej, ani rekreacyjnej. Dlatego bardzo ważne jest zagospodarowanie każdej możliwej przestrzeni do zabaw i rozwoju dla dzieci. Wewnątrz przedszkola znajduje się tzw. atrium. Jest to ogródek o wymiarach 7 m x 7 m. Obecnie jest on mało wykorzystywany ponieważ nie jest zagospodarowany, znajduje się tam dużo krzewów oraz stare wysłużone dodatkowe elementy jak ławki, piaskownica. W przedstawionym projekcie opisane miejsce mogłoby się stać doskonałą przestrzenią dla zabaw oraz rozwoju ruchowego dla dzieci na świeżym powietrzu. Znalazłby się tam tablice edukacyjne, zamykana piaskownica, ścianka wspinaczkowa, nowe ławeczki, nawierzchnia wylana z bezpiecznych granulatów oraz na jednej ścianie markizy, które chroniłby dzieci od słońca. Ściany w środku zostałyby pomalowane przez uczniów szkoły plastycznej. Dzieci będą mogły ćwiczyć małą i dużą motorykę, słuchać bajek, bawić tam klockami itp. przebywając na świeżym powietrzu.

Lokalizacja

Przedszkole nr 40, ul. Komorowicka 338.

Autor

Marcin Kaczmarek, telefon: 508-034-586, adres e-mail: seditio@wp.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 45 000,00 zł

Części składowe zadania

  • Koszt uporządkowania terenu, zakup farby do malowania ścian, demontaż starych elementów wyposażenia itp. - 6.000 zł,
  • Wylanie nawierzchni w całości z granulatów SBR i EPDM - w różnych kolorach - 16.000 zł,
  • Wyposażenie miejsca w elementy panelu edukacyjnego oraz ławeczek i piaskownicy - 17.000 zł,
  • Zakup markiz mechanicznych - 6.000 zł.

Do pobrania

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!