Plac zabaw dla dzieci i fitness „pod chmurką” - “POD GAIKAMI”

Identyfikator: 18-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Lipnik przez Joanna Łoboz.

Streszczenie projektu

Projekt obejmuje III etap inwestycji związanej z zakończeniem budowy placu zabaw „Pod Gaikami” – plac zabaw wraz z siłownią plenerową. Dwa etapy zostały zrealizowane w ramach pieniędzy z poprzednich edycji BO. III etap obejmowałby montaż sześcianu gimnastycznego, dwa urządzenia siłowni plenerowej, ławeczki z oparciem, kosz na śmieci oraz altana z nawierzchnią brukową i stół do ping ponga. Powstanie także tablica informacyjna z planem pobliskich gór z zaznaczonym wzgórzem Gaiki, od którego nazwę nosi ten teren. Nad wejściem planuje się zamontowanie szyldu z nazwą TEREN REKREACYJNY „POD GAIKAMI”. W związku z tym, że będzie to miejsce licznych spotkań warto postawić tam także tablicę informacyjną, na której będzie można zamieszczać informacje o aktualnych sprawach związanych z Lipnikiem.

Opis projektu

Projekt budowy Terenu Rekreacyjnego „Pod Gaikam” powstał z potrzeby serca mieszkańców Lipnika. Od dawna było wiadomo, że nie ma na terenie osiedla miejsca dla dzieci. Jak tylko pojawiła się możliwość sfinansowania tej inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. I tak, w dwóch poprzednich edycjach BO zrealizowano dwa etapy związane z powstaniem placu zabaw „Pod Gaikami”. Już ukończenie I etapu, gdzie zamontowano zaledwie kilka urządzeń dla małych dzieci, pokazało, jak bardzo takie miejsce jest potrzebne. O każdej porze roku w i w zasadzie o każdej porze dnia można spotkać na obecnym placu zabaw co najmniej kilkoro dzieci.

W ramach II etapu będą zamontowane kolejne urządzenia, tym razem dla starszych dzieci oraz co ważne urządzenia siłowni plenerowej dla dorosłych. Dzięki staraniom Rady Osiedla Lipnik udało się także pozyskać sponsora, który zakupił tablice edukacyjne uatrakcyjniające całość. Projekt nabiera kształtu. Zamysłem było stworzenie miejsca teren miejsca spotkań mieszkańców. Integracja Lipniczan jest ważna, gdyż lokalna społeczność ma świadomość, że wspólnie można zdziałać więcej. Na planowanym terenie powstanie altana, która będzie zadaszona i stanowić będzie osłonę od słońca na tym otwartym obszarze. Do ukończenia zaplanowanej inwestycji potrzebne jest jeszcze kilka elementów (zgodnie z projektem) tj.: sześcian gimnastyczny, dwa urządzenia siłowni plenerowej, ławki z oparciem, kosz na śmieci oraz altana z nawierzchnią brukową i stół do ping ponga.

Cały teren musi jeszcze zostać ogrodzony. Tak ukończona inwestycja będzie stanowiła zamknięty kompleks w pełni przystosowany i gotowy do zabawy dla dzieci oraz uprawiania sportu przez dorosłych.

Powstać ma także tablica informacyjna z planem pobliskich gór z zaznaczonym wzgórzem Gaiki, od którego nazwę nosi ten teren. Nad wejściem planuje się zamontowanie szyldu z nazwą TEREN REKREACYJNY „POD GAIKAMI”. W związku z tym, że będzie to miejsce licznych spotkań warto postawić tam także tablicę informacyjną, na której będzie można zamieszczać informacje o aktualnych sprawach związanych z Lipnikiem.

Lokalizacja

Teren przy ul. Ks Brzóski obecny plac zabaw „Pod Gaikami” obok budowanego wielofunkcyjnego boiska.

Autor

Joanna Łoboz

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 75 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!