"Zagospodarowanie przestrzeni aktywności fizycznej" - montaż wybranych urządzeń siłowni plenerowej oraz elementów parku typu street workout

Identyfikator: 24-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Słoneczne przez Waldemar Wysocki.

Streszczenie projektu

Potrzeba stworzenia publicznej przestrzeni plenerowej dla osób, które swoją aktywność fizyczną opierają na treningu z masą swojego ciała jest bezpośrednią przyczyną starań o utworzenie takich warunków w pięknej scenerii parku miejskiego przy ul. Braci Gierymskich. Zielona przestrzeń, otoczona budynkami zabudowy wielorodzinnej osiedli: Słoneczne, Beskidzkie, Górne Przedmieście, Bielsko Południe, a także Aleksandrowice, sprzyja regularnej aktywności fizycznej w przestrzeni bliskiej miejscu zamieszkania. Staje się ona często panaceum na uciążliwości siedzącego trybu życia. Niniejszy projekt zakłada montaż urządzeń siłowni zewnętrznej oraz elementów street workout parku. Taka konfiguracja pozwoli osiągnąć efekt akceptowany przez szerokie grono mieszkańców.

W skład zestawu Street workout parku wejdą: drążek progresywny, poręcze równoległe i drążki poprzeczne zamontowane na różnych wysokościach, drabinki pionowa i poprzeczna, ławka skośna, lina do podciągu oraz kółka długie i wspornik do rozciągania.

Wśród urządzeń siłowni zewnętrznej znajdą się: wioślarz, orbitrek, stepper, wahadło, biegacz, jeździec, masażer.

Całość uzupełni podłoże z gumowych płyt perforowanych, które ułożone zostaną pod urządzeniami.

Opis projektu

Potrzeba stworzenia publicznej przestrzeni dla osób, które swoją aktywność fizyczną opierają na treningu z masą swojego ciała jest bezpośrednią przyczyną starań o utworzenie takich warunków na osiedlu Słonecznym. Zielona przestrzeń miejskiego parku, otoczonego budynkami zabudowy wielorodzinnej osiedli Słoneczne, Beskidzkie, Górne Przedmieście, Bielsko Południe, a także Aleksandrowice, sprzyja aktywności fizycznej bliskiej miejscu zamieszkania. Staje się ona często panaceum na uciążliwości siedzącego trybu życia. Aktywność ta przejawia się różnymi formami, jedną z nich jest trening uliczny, który zyskuje coraz więcej zwolenników. O tym, z jak bardzo popularną dziedziną aktywności fizycznej mamy do czynienia, niech świadczy fakt, że od 2011 r. odbywają się mistrzostwa świata w street workout. Świeże powietrze, piękne przestrzenie oraz atrakcyjne i estetyczne urządzenia sprawiają, że aktywność fizyczna stała się wartością samą w sobie. O pozytywnym wpływie na zdrowie nikogo przecież przekonywać nie trzeba. Dobrze ukształtowana sylwetka, zwinność i równowaga, a co za tym idzie pogoda ducha i stan szczęśliwości, mają wpływ nie tylko na funkcjonalność organizmu ale także na wiele innych sfer w których przejawiamy aktywność. Powodzenie w nauce, pracy oraz szeregu innych działalności człowieka warunkowana jest zdrowiem i optymizmem. Inną formą aktywności, dla szerszego grona mieszkańców są ćwiczenia na plenerowych urządzeniach fitnesowych, których montaż w bezpośredniej bliskości miejsca zamieszania zapewnia regularność ćwiczeń. Projekt przewiduje zatem montaż urządzeń siłowni zewnętrznej oraz elementów street workout parku. Taka konfiguracja pozwoli osiągnąć efekt akceptowany przez szerokie grono mieszkańców. Należy dodać, że proponowane urządzenia uzupełnią bazę sprzętową dostępną w innych częściach miasta.

W skład zestawu street workout parku wejdą: drążek progresywny, poręcze równoległe i drążki poprzeczne zamontowane na różnych wysokościach, drabinki pionowa i poprzeczna, ławka skośna, lina do podciągu oraz kółka długie i wspornik do rozciągania.

Wśród urządzeń fitnesowych siłowni zewnętrznej znajdą się: wioślarz, orbitrek, stepper, wahadło, biegacz, jeździec, masażer.

Całość uzupełni podłoże z gumowych płyt perforowanych, które ułożone zostaną pod urządzeniami.

Lokalizacja

Teren zielony miejskiego parku przy ul. Braci Gierymskich, w większości zadrzewiony, na działce 713/2. Realizację projektu należy przeprowadzić w dwóch przestrzeniach oznaczonych na załączonej mapie.

Autor

Waldemar Wysocki, telefon: 607617299

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 75 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Przygotowanie  dokumentacji technicznej i koszt uzgodnień. - 3.000,00 zł
  2. Zestaw urządzeń do street workout 1 kpl. - 34.000,00 zł
  3. Zakup i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej 7 szt. - 17.500,00 zł
  4. Montaż i transport urządzeń typu street workout park - 7.000,00 zł
  5. Wykonanie bezpiecznego podłoża (maty perforowane) - 11.500,00 zł
  6. Zakup i montaż ławek parkowych 2 szt. - 2.000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!