Budowa Parku Pamięci - Rewitalizacja Grobowca Rodziny Sennewaldt

Identyfikator: OBB019. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Dariusz Gajny.

Streszczenie projektu

Rekonstrukcja uszkodzonego przez wandali putta z białego marmuru wraz z dokończenim innych prac konserwatorskich przy grobowcu byłego Burmistrza Bielska.

Opis projektu

Dokończenie rewitalizacji grobowca rodziny Sennewaldt jako główny element budowy na terenie cmentarza Lapidarium - Parku Pamięci. Rewitalizacja grobowca jest największą planowaną inwestycją ingerującą w nagrobki. Odtworzenie najbardziej zniszczonego nagrobka ma być sztandarową pozycją parku. Rewitalizacja prowadzona jest już od 3 lat głównie z zbiórek publicznych. W ramach BO wykonana zostanie rekonstrukcja putta z białego marmuru autorstwa F. Vogla, zniszczonego przez wandali. Odtworzenie napisów na cokole głównym oraz obramowania medalionu za wizerunkiem mężczyzny oraz dokończenie innych prac konserwatorskich. Teren wokół grobowca zostanie uprzątnięty.

Lokalizacja

Stary Cmentarz Ewangelicki ul. Frycza Modrzewskiego

Autor

Dariusz Gajny, telefon: 606937328, adres e-mail: dariuszgajny@wp.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 90 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Renowacja putta - 70.000,00 zł
  2. Rekonstrukcja liter - 2.000,00 zł
  3. Wykonanie obramowania medalionu - 3.000,00 zł
  4. Pozostałe prace konserwatorskie - 10.000,00 zł
  5. Uprzątnięcie terenu wokół grobowca - 5.000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty