Modernizacja Miasteczka Ruchu Drogowego na Błoniach oraz bezpłatne zajęcia dla uczniów nabywających uprawnienia do karty rowerowej

Identyfikator: OBB006. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Małgorzata Gottlich-Kucharska.

Miasteczko Ruchu Drogowego.

Miasteczko Ruchu Drogowego

Mapka sytuacyjna.

Mapka sytuacyjna

Streszczenie projektu

Modernizacja Miasteczka Ruchu Drogowego na "Błoniach" ( wybudowanego w latach 80). służącego do celów dydaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci w ruchu drogowym. Przeprowadzanie nieodpłatnych zajęć yv sobotnie dopołudnia dla dzieci i młodzieży - w ramach zadania "Zielona lekcja na rowerze - PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH" oraz organizacja imprez "JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE NA ROWERZE I ZNAM PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO". Zakup rowerów oraz budowa małej architektury rekreacyjno -sportowej celem przeprowadzania zajęć praktycznych zakończonych egzaminem na kartę rowerową.

Opis projektu

 1. Odnowienie i renowacja znaków drogowych poziomych i pionowych, zakup i montaż sygnalizacji świetlnej. Modernizacja oświetlenia terenu. Wykonanie dodatkowych ciągów komunikacyjnych oraz naprawa istniejących asfaltowych nawierzchni i.. Mini Amfiteatru".
 2. Zakup i montaż tzw. „Zielonej Klasy" (drewniana altana wraz z ławkami) do realizacji lekcji teoretycznych i zadania "Zielona lekcja na rowerze- PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH".
 3. Zakup domku drewnianego ( przechowalnia rowerów oraz szatnia dla dzieci).
 4. Zakup i montaż malej architektury rekreacyjno-sportowej (między innymi -tor przeszkód dla rowerów).
 5. Zakup 20 rowerów szkoleniowo-egzaminacyjnych.
 6. Przeprowadzenie w sobotnie dopołudnia. w sezonie od miesiąca IV do X. nieodpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych - nazwa zadania: "Zielona lekcja na rowerze - PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH" oraz imprez dla dzieci i młodzieży "JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE NA ROWERZE 1 ZNAM PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO".
 7. Wydanie książeczek z materiałami dydaktycznymi dla uczniów biorących udział w zadaniu (przepisy jazdy na rowerze, mapka "Miasteczka Ruchu Drogowego", kolorowanka, krzyżówka, test wiadomości "To już wiem"), wykonanie zestawu opasek odblaskowych oraz materiałów profilaktyczno-szkoleniowych "4 minuty które decydują o życiu".

Lokalizacja

Działka 424/20 Kw nr 58043 Mikuszowice Śląskie "Błonia"

Autor

Małgorzata Gottlich-Kucharska, adres e-mail: malwina.gk@op.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 215 000,00 zł

Części składowe zadania

 • Ad. 1 - 100.000,00 zł
 • Ad. 2 - 25.000,00 zł
 • Ad. 3 - 30.000,00 zł
 • Ad. 4 - 10.000,00 zł
 • Ad. 5 - 15.000,00 zł
 • Ad. 6 - 25.000,00 zł
 • Ad. 7 - 10.000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty