Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

Identyfikator: 2-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Beskidzkie przez Klaudia Maślińska.

Streszczenie projektu

W ramach projektu do Budżetu Obywatelskiego planuje się wykonanie drugiego etapu jedynego w Bielsku-Białej i okolicach placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Pierwszy etap placu zostanie zrealizowany w ramach B.O. na rok 2017. W tym etapie planowane jest: montaż huśtawki "bocianie gniazdo", zamontowanie ławki, kosza, a także ogrodzenia i furtki. Ten etap zakłada również założenie trawnika oraz przygotowanie podłoża pod zestaw integracyjny, którego zakup planuje się w kolejnych edycjach składania projektów do Budżetu Obywatelskiego. Rozbudowę placu planuje się na terenie os. Beskidzkiego (działka 847/111), gdzie podpisana została już koncepcja budowy I etapu placu. 

Opis projektu

W ramach projektu do Budżetu Obywatelskiego planuje się wykonanie drugiego etapu jedynego w Bielsku-Białej i okolicach placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Pierwszy etap placu zostanie zrealizowany w ramach B.O. na rok 2017. W tym etapie planowane jest: montaż huśtawki "bocianie gniazdo", zamontowanie ławki, kosza, a także ogrodzenia i furtki. Ten etap zakłada również założenie trawnika oraz przygotowanie podłoża pod zestaw integracyjny, którego zakup planuje się w kolejnych edycjach składania projektów do Budżetu Obywatelskiego. Rozbudowę placu planuje się na terenie os. Beskidzkiego (działka 847/111), gdzie podpisana została już koncepcja budowy I etapu placu ) wizualna koncepcja zagospodarowania terenu na wszystkie trzy etapy dołączona w załączniku). Plac zabaw znajduje się przy ZSO im. AK z oddziałami integracyjnymi oraz integracyjna Szkoła Podstawowa nr 6. Do obu tych szkół uczęszcza wiele dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności i zdecydowanie lokalizacja jest przystępna dla uczniów obydwu Szkół. Organem współpracującym przy realizacji projektu jest fundacja wspieramy talenty.

Lokalizacja

Aleksandrowice, dz. 847/111

Autor

Klaudia Maślińska, telefon: 535321960, adres e-mail: klaudiamaslinska@onet.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 100 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Niwelacja terenu, utworzenie nawierzchni betonowej i bezpiecznej - 56.862,90 zł
  2. Huśtawka "bocianie gniazdo" plus montaż - 6.464,88 zł
  3. Zamontowanie ławki, kosza, ogrodzenia oraz furtki - 11.485,74 zł
  4. Założenie/odtworzenie trawnika - 1.476,00 zł
  5. Dodatkowe, nieprzewidziane koszty - 23.710,48 zł

Uwagi

W pobliżu terenu placu znajduje się parking, który niewątpliwie przyczynia się do udogodnienia dojazdu rodzicom z niepełnosprawnymi dziećmi z innych rejonów Bielska-Białej.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!