Modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu nr 16 w Bielsku-Białej

Identyfikator: 5-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Biała Śródmieście przez Wioletta Adamczyk.

Streszczenie projektu

Celem projektu jest zmodernizowanie przedszkolnego placu zabaw i zaadaptowanie go do potrzeb dzieci w wieku 3-6 lat, poprzez zdemontowanie wyeksploatowanych urządzeń oraz zakup i montaż nowych bezpiecznych urządzeń do gier, zabaw i odpoczynku, a także wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych gwarantujących bezpieczeństwo dzieci. Dodatkowo, przewiduje się wymianę ławek, koszy na śmieci oraz zakup i zamontowanie regulaminu korzystania z placu zabaw.

Opis projektu

Celem projektu jest zmodernizowanie przedszkolnego placu zabaw i zaadaptowanie go do potrzeb dzieci w wieku 3-6 lat, poprzez zdemontowanie wyeksploatowanych urządzeń, wyremontowanie huśtawek sprężynowych oraz wyposażenie w nowe bezpieczne urządzenia do gier, zabawi odpoczynku, a także wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych gwarantujących bezpieczeństwo dzieci.

Realizacja merytoryczna będzie wymagała:

  1. Zdemontowania istniejących, wyeksploatowanych urządzeń rekreacyjnych,
  2. Zamontowania bezpiecznej nawierzchni syntetycznej dla wysokości upadku (HIC) do 1,6 m pod podwójną huśtawką - powierzchnia 24 m kw,
  3. Konserwacji 4 huśtawek sprężynowych - odmalowanie,
  4. Zakupu i montażu nowych urządzeń rekreacyjnych tj.:  - huśtawka bocianie gniazdo; - huśtawka podwójna (siedziska z oparciem dla dzieci oraz zapinane na łańcuszek); - zestaw rekreacyjny "bajkowy tor przeszkód"; - karuzela z kierownicą; autko-turbo; - lokomotywa + wagonik; - dwa domki z grą Insgraf, zółty i fioletowy;
  5. Zdemontowania istniejących ławek i koszy na śmieci oraz zakupu i montażu 3 nowych ławek i 2 koszy na śmieci;
  6. Zakupu i montażu regulaminu korzystania z placu zabaw;

Szczegółowa specyfikacja wymienionych urządzeń, w tym rodzaj materiału, z którego mają być wykonane oraz wszelkie parametry i wymagane certyfikaty, wyszczególnione zostały w dokumentach stanowiących załączniki do projektu.

Projekt zakłada również sporządzenie "Regulaminu placu zabaw", który zapewni korzystanie z obiektu, także dzieciom z osiedla oraz będzie zawierał zasady bezpieczeństwa i odpowiedzialności osób przebywających na obiekcie. 

Lokalizacja

Projekt dotyczy obszaru zajętego obecnie na plac zabaw przy ul. Dmowskiego 7 w Bielsku-Białej - teren zaznaczony na dołączonej mapie.

Autor

Wioletta Adamczyk

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 100 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!