Pracownia językowa

Identyfikator: 6-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Biała Wschód przez Iwona Rakowska.

Streszczenie projektu

W czasach gwałtownego rozwoju technologicznego mamy możliwość wykorzystania innowacyjnych metod w nauczaniu. Jedną z nich są pracownie językowe, w których wykorzystuje się innowacyjne systemy multimedialne usprawniające i uprzyjemniające naukę.

Nowoczesna pracownia językowa to przyszłość nauki języków, doskonałe rozwiązanie wspomagające naukę w szkole i spełniające swoje role w klasach o różnej liczebności. Taka pracownia językowa skutecznie skupi uwagę uczniów i sprawi, że chętniej podchodzić będą do wykonywania ćwiczeń. Pracownia językowa to także niezastąpione rozwiązanie wspomagające naukę języków obcych w liczebnych klasach. Koncentruje uwagę uczniów, zmusza do skupienia i ćwiczeń. Umożliwia swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń jest zachętą dla uczniów - efektowne zajęcia będą szybciej zapamiętane. Z pracownią językową skuteczność przyswajania nowej wiedzy zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania.

Co uczniom gwarantuje pracownia językowa?

 • maksymalne wykorzystanie czasu lekcyjnego
 • wyższą skuteczność nauczania
 • poprawny trening obcej wymowy
 • ciekawsze, pasjonujące zajęcia

Opis projektu

Pracownia językowa to niezastąpione rozwiązanie wspomagające naukę języków obcych w liczebnych klasach. Koncentruje uwagę uczniów, zmusza do skupienia i ćwiczeń. Umożliwia swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń to efekt zachęty dla uczniów - efektowne zajęcia będą szybciej zapamiętane. Z pracownią językową skuteczność przyswajania nowej wiedzy zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania.

Nowoczesna pracownia językowa to przyszłość nauki języków, doskonałe rozwiązanie wspomagające naukę w szkole i spełniające swoje role w klasach o różnej liczebności. Taka pracownia językowa skutecznie skupi uwagę uczniów i sprawi, że chętniej podchodzić będą do wykonywania ćwiczeń. Pozwoli na swobodny i głośny trening wymowy, doskonalenie mowy dzięki dialogom, a także przełamywanie wstydu i oporu przed rozmowami w obcych językach.
Salę będzie można konfigurować na wiele sposobów. Przykładowe tryby pracy nauczyciela to praca indywidualna z wybranym uczniem (możliwe jest błyskawiczne przełączanie się między uczniami), praca w grupach (jedna grupa pracuje z materiałem z płyty, druga prowadzi dialog z nauczycielem, uczniowie z włączonymi mikrofonami są słyszani przez pozostałych uczniów z grupy), praca w parach (uczniowie prowadzą dialog w parach, przy czym poszczególne pary nie słyszą się wzajemnie, nauczyciel ma możliwość podsłuchania dialogu dowolnej pary, włączenia się w niego).
Nauka języków obcych z wykorzystaniem słuchawek ma na celu przede wszystkim ośmielić młodzież i zachęcić do aktywnego udziału w konwersacji. Zestaw dydaktyczny posiada jeszcze szereg innych zalet. Lektor przy pomocy programu komputerowego ma możliwość w swobodny sposób dobierania uczniów, którzy mają ze sobą współpracować, prowadzić dyskusję. Uczniowie nie będą musieli w tym celu zmieniać swoich miejsc. Wykorzystanie multimedialnej pracowni językowej pozwoli na bezpośrednie i stosunkowo częste komunikowanie się nauczyciela z uczniem, ułatwi pełny udział w zajęciach uczniom, w tym także nieśmiałym, niepewnym poziomu swojej wiedzy, unikającym publicznych wystąpień na forum klasy.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Na klasycznej lekcji w zwykłej sali, ewentualnie wzbogaconej w magnetofon lub komputer z projektorem, może się na raz wypowiadać jeden, najwyżej kilku uczniów. W pracowni językowej na raz ćwiczyć będzie mogła cała klasa, np. dialogi. Nauczyciel będzie wtedy wybiórczo przysłuchiwać się dowolnie wybranej parze, włączać się w dialog, poprawiać błędy. Praca w grupach pozwoli koncentrować się na wybranej grupie uczniów, a pozostali mogą, np. przesłuchiwać teksty lub pracować indywidualnie. Dzięki zastosowanym w pracowni językowej metodom zwiększy się więc skuteczność przyswajania nowej wiedzy w stosunku do tradycyjnych metod nauczania. Indywidualny kontakt  z nauczycielem lub rówieśnikami wesprze proces nauki oraz zintegruje zespół.

Lokalizacja

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Piłsudskiego 47, 43-300 Bielsko-Biała

Autor

Iwona Rakowska, telefon: 725295553, adres e-mail: iwona2503@wp.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 31 000,00 zł

Części składowe zadania

Pracownia językowa:

 1. Jednostka centralna systemu językowego 25 PC PRO szt. 1 - 14.022,00 zł
 2. Navigator PRO – innowacyjny program do sterowania pracownią z komputera PRO szt. 1 - 1.623,60 zł
 3. RECORDER – oprogramowanie magnetofonu cyfrowego z TRENEREM WYMOWY MC szt. 1 - 206,64 zł
 4. Przyłącza stanowisk uczniowskich DIN szt. 24 - 177,12 zł
 5. PULPIT UCZNIA z regulacją siły dźwięku i wejściem/wyjściem audio KU-B2 - 178,35 zł
 6. Słuchawki z mikrofonem BL-888 Bolin szt. 25 - 2.952,00 zł
 7. Okablowanie szt. 25 - 184,50 zł
 8. Wzmacniacz STEREO z cyfrową regulacją siły głosu MW-40 szt.1 - 66,42 zł
 9. Głośnik do zabudowy w biurku PY-1610C  szt. 2 - 73,80 zł
 10. Laptop - 2.800,00 zł

SUMA: 22.284,43 zł

 

Meble:

 1. Stolik ucznia 2-osobowy Standard Perfekt szt. 12,5 x 237,50 zł - 3.651,56 zł
 2. Biurko nauczyciela Standard Perfekt szt. 1 - 701,10 zł
 3. Krzesła Clasic Naked 25szt. x 139,00 zł - 3.475,00 zł
 4. Krzesło dla nauczyciela RAPID - 455,00 zł

SUMA: 8.282,66 zł

RAZEM:

Powyższa kwota obejmuje transport, instalację, uruchomienie urządzeń oraz przeszkolenie użytkowników.

Uwagi

Kwoata szacunkowa po weryfikacji: 31.000 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!