"Radosna Dzielnica" - zagospodarowanie terenów rekreacyjnych przy domu kultury w Kamienicy

Identyfikator: 12-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Kamienica przez Piotr Zontek.

Streszczenie projektu

"Radosna Dzielnica" - zagospodarowanie terenów rekreacyjnych przy domu kultury w Kamienicy. Utworzenie widowni plenerowej /częściowo przenośnej/ niezbędnej do realizacji imprez rekreacyjno-kulturalnych takich jak: pikniki, festyny, koncerty, parafiady. Imprezy o charakterze lokalnym jak i ogólnomiejskim dla mieszkańców Bielska-Białej, byłyby organizowane przez dom kultury i inne instytucje z tej dzielnicy. Projekt obejmuje zagospodarowanie i wykonanie przyjaznego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci.

Opis projektu

Tereny wokół Domu Kultury w Kamienicy stanowią centrum rekreacyjno-kulturalne Osiedla. Organizowane są tutaj również imprezy o charakterze ogólnomiejskim. Projekt zakłada lepsze przystosowanie miejsca do tego typu zadań poprzez: 

  1. utworzenie widowni plenerowej (częściowo przenośnej), co wymaga zakupu ławek, stołów, namiotów, parasoli, koszy na odpadki, stojaków informacyjnych, plenerowego sterownika oświetlenia scenicznego oraz wykonania przeciwdeszczowej osłony na scenie letniej.
  2. przygotowanie przyjaznego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci, do czego niezbędne jest wykonanie trawiastego podłoża, nasadzenie odpowiednich roślin, zakup huśtawek, karuzeli, stoliczków i ławeczek plenerowych, wykonanie piaskownic z zadaszeniem i plansz edukacyjnych.

Realizacja projektu przysłuży się zarówno organizatorom, jak i przede wszystkim uczestnikom imprez plenerowych typu: pikniki, festyny, koncerty, parafiady. Utworzone w ten sposób zaplecze techniczno-organizacyjne będzie użyteczne nie tylko dla samego Domu Kultury ale także innych instytucji działających w naszej dzielnicy: Ochotniczej Straży Pożarnej, Szkoły, Przedszkola, Rady parafialnej czy Rady Osiedla.

Lokalizacja

ul. Karpacka 125, Bielsko-Biała

Autor

Piotr Zontek

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 90 000,00 zł

Części składowe zadania

Wykonanie podłoża na placu zabaw, nasadzenie odpowiednich roślin, zakup urządzeń zabawowych i edukacyjnych, zakup stołów, ławek, namiotów plenerowych, sterownika oświetlenia scenicznego, wykonanie osłony przeciwdeszczowej na scenie letniej - 65.000,00 zł

Uwagi

Kwota szacunkowa po weryfikacji: 90.000 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!