Wyposażenie samochodu lekkiego rozpoznania ratowniczego dla OSP Mikuszowice Śląskie

Identyfikator: 21-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Mikuszowice Śląskie przez Andrzej Kotelski.

Streszczenie projektu

Wyposażenie samochodu lekkiego rozpoznania ratowniczego OSP w zakup kompletnego sprzętu dla ratowania życia i mienia takiego jak: agregat prądotwórczy, motopompa, piła łańcuchowa, wciągarka ręczna, nożyce do cięcia drutu, węże, itp. oraz umundurowanie bojowe niezbędne do wykonywania zadania bojowego.

Opis projektu

OSP w grudniu 2016 r. zakupiła z własnych środków lekki samochód rozpoznania ratowniczego. Własnymi siłami i zaangażowaniem oraz kosztami materiałowymi doprowadzono ww. samochód do stanu gotowości aby pojazd ten mógł zostać wprowadzony na podział bojowy i mógł przysłużyć się społeczeństwu. Niestety samochód choć sprawny i wykończony, z powodu braku środków finansowych, które przeznaczono na zakup i remont, nie jest wyposażony w niezbędny sprzęt potrzebny do ratowania życia i mienia naszej społeczności. Projekt dotyczy zakupu i pełnego wyposażenia ww. samochodu w niezbędny sprzęt ratowniczy typu agregat prądotwórczy, motopompa, piła spalinowa, itp. 

Lokalizacja

Ochotnicza Straż Pożarna w Mikuszowicach Śląskich, ul. Bystrzańska 13, Bielsko-Biała

Autor

Andrzej Kotelski, telefon: 575333688, adres e-mail: akotelski@gmail.com

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 75 000,00 zł

Części składowe zadania

Agregat prądotwórczy, motopompa pływająca Niagara, piła spalinowa, wciągarka ręczna, parawan ochronny, wąż W-52 6 szt. W-75 6 szt., nożyce do cięcia drutu - 13.555,00 zł

Narzędzie ratownicze HOOLIGAM, podręczny sprzęt burzący, maszt oświetleniowy, rozdzielacz kulowy, ubranie specjalne pełne NOMEX 6 szt. - 15.238,00 zł

Pompa zatapialna szlamowa EVAK, kamera termowizyjna UCF 8000 Atex - 40.000,00 zł

Szelki bezpieczeństwa, linka strażacka 30m, detektor gazu - 3.594,00 zł

Uwagi

Kwota szacunkowa po weryfikacji: 75.000 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!