Miasteczko Ruchu Drogowego oraz Gier Podwórkowych

Identyfikator: 24-OBB004. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Słoneczne przez Tomasz Domagalski.

Streszczenie projektu

Projekt dotyczy budowy ogólnodostępnego mini-miasteczka ruchui drogowego wraz z matematycznymi grami podwórkowymi na Osiedlu Słonecznym. Stworzenie miniaturowego układu drogowego ma na celu edukację dzieci dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, naukę zasad ruchu drogowego, przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową oraz naukę matematyki przez zabawę.

Opis projektu

Projekt obejmuje budowę miasteczka ruchu drogowego oraz matematycznych gier podwórkowych na obecnym terenie zielonym przy ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19, obok Szkoły Podstawowej nr 27 na Osiedlu Słonecznym. Celem jest stworzenie terenu miniaturowego układu drogowego (jezdnie, skrzyżowania, rondo, sygnalizacja świetlna), wyposażonego w mini znaki drogowe. Projekt zawiera również matematyczne gry podwórkowe: żółw, twister z planszą, taniec hopla, klasy smok, naśladuj mnie. Teren ogrodzony, ogólnodostępny dla mieszkańców całego osiedla oraz dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27 i okolicznych Przedszkoli nr 25 i nr 49. Na terenie tym byłaby możliwość edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, nauka zasad ruchu drogowego. Można również doskonalić kompetencje matematyczne bawiąc się na wykonanych z materiału termoplastycznego planszach. 

Lokalizacja

Teren zielony przy Szkole Podstawowej nr 27, ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19, Bielsko-Biała

Autor

Tomasz Domagalski, adres e-mail: adtomus@wp.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 100 000,00 zł

Części składowe zadania

  • Miasteczko ruchu drogowego,
  • Gry matematyczne, podwórkowe
  • Przygotowanie podłoża i mała architektura

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!