Psia Łączka

Identyfikator: 24-OBB003. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Słoneczne przez Magdalena Niemirowska-Kaczyńska.

Streszczenie projektu

Zagospodarowanie części łąki zwanej potocznie "Psim polem" na obszarze działki nr 578/5, miejsca wyprowadzania psów i spotkań właścicieli czworonogów popularnego wśród mieszkańców ul. Skośnej, Browarnej i Fałata. Projekt zakłada przekształcenie "dzikiego wybiegu" dla psów w nowoczesny i estetyczny obszar dedykowany miłośnikom czworonogów, wyposażony w toalety dla psów, kosze na zwierzęce odchody, tablicę informacyjno-edukacyjną, z zachowaniem rosnących tutaj drzew i trawy. Atrakcją "Psiej łączki" będą przeszkody dla psów, takie jak: słupki do slalomu, obręcze do przeskoków, równoważnia, szałas, platforma, tuba, pozwalające na aktywne spędzanie czasu na spacerach oraz naukę posłuszeństwa zwierząt pod nadzorem właścicieli. Ławki umożliwią właścicielom zwierząt odpoczynek i rozmowę, a tym samym społeczną integrację. Projekt nie zakłada ogrodzenia tego terenu, gdyż tzw. "Psie pole" jest wykorzystywane jako skrót od ul. Browarnej do ul. Fałata.

Opis projektu

Zagospodarowanie części łąki zwanej potocznie "Psim polem" na obszarze działki nr 578/5 o długości 85 m oraz szerokości 14 m (pow. 11,706 a), miejsca wyprowadzania psów i spotkań właścicieli czworonogów popularnego wśród mieszkańców ul. Skośnej, Browarnej i Fałata.

Projekt zakłada przekształcenie "dzikiego wybiegu" dla psów w nowoczesny i estetyczny obszar dedykowany miłośnikom czworonogów, wyposażony w toalety dla psów, kosze na zwierzęce odchody, tablicę informacyjno-edukacyjną, z zachowaniem rosnących tutaj drzew i trawy. W ten sposób "Psia łączka" zachęci właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach, będzie służyła jako dobry wzór do naśladowania, a równocześnie pozwoli uniknąć zanieczyszczania osiedla zwierzęcymi odchodami.

Atrakcją "Psiej łączki" będą przeszkody dla psów, takie jak: słupki do slalomu, obręcze do przeskoków, równoważnia, szałas, platforma, tuba, pozwalające na aktywne spędzanie czasu na spacerach oraz naukę posłuszeństwa zwierząt pod nadzorem właścicieli. Zamontowane urządzenia zostaną wykonane na konstrukcji z profili stalowych malowanych proszkowo, elementy dekoracyjne - z płyty HDPE polietylen barwiony w masie, podesty ze sklejki wodoodpornej antypoślizgowej, kotwienie na fundamentach betonowych. Ławki umożliwią właścicielom zwierząt odpoczynek i rozmowę, a tym samym społeczną integrację. Projekt nie zakłada ogrodzenia tego terenu, gdyż tzw. "Psie pole" jest wykorzystywane jako skrót od ul. Browarnej do ul. Fałata.

Na terenie Osiedla "Słoneczne" nie ma wydzielonego terenu dla psów.

Lokalizacja

działka nr 578/5: obszar pomiędzy ul. Fałata a ul. Browarną: http://mapa.targeo.pl/falata-juliana-ul/bielsko-biala-43-300/ulica

Autor

Magdalena Niemirowska-Kaczyńska, telefon: 600206009

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 75 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!