Mini boisko i poszerzenie terenu rekreacyjnego przy placu zabaw Bolka i Lolka

Identyfikator: 27-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Środmieście - Bielsko przez Adrianna Kowalczyk.

Streszczenie projektu

Wzdłuż ciągu pieszego znajduje się plac zabaw Bolka i Lolka oraz siłownia. Starsze dzieci biegają z piłką pomiędzy maluchami na placu zabaw lub wokół stołu do ping-ponga. Projekt zakłada przeniesienie tego stołu, stojaka na rowery oraz jednej ławki na drugą stronę chodnika, w sąsiedztwo stolika do gry w szachy. Dla ochrony stacji trafo oraz placu zabaw należy ustawić wysoką siatkę. Rolę tą spełnia już częściowo istniejąca zieleń. Mini boisko można wyposażyć w kosz do koszykówki. 

Miejsce rekreacji przy ciągu pieszym Boh. Warszawy - Plac Smolki jest tłumnie odwiedzane przez mieszkańców. Uzupełnienie go o mini boisko dla starszych dzieci i powiększenie o część wypoczynkową odsuniętą od bardziej ruchliwych miejsc sprawi, że będzie służyło mieszkańcom w każdym wieku.

Opis projektu

Naprzeciw siłowni, z tyłu budynku, ozn. na planie m3 jest duża, zapuszczona, otoczona wysokim żywopłotem działka. Obecnie korzystają z niej niektóre osoby w różnych celach. Projekt przewiduje częściowe włączenie jej do terenu rekreacyjnego z zabezpieczeniem strefy spokoju dla mieszkańców domu przy Placu Fabrycznym. Działkę należy uporządkować, żywopłot przyciąć i "otworzyć" na siłownię. Uzupełnić zieleń w pobliżu ściany domu mieszkalnego a przerzedzić zarastającą pozostałą część działki. Tam będzie miejsce na ławki, klomby, nawet na fontannę. Ten skwerek odsunięty od bardziej ruchliwych miejsc opisywanego terenu służyłby seniorom i rodzicom z niemowlętami. Cały ciąg komunikacyjny jest monitorowany.

Lokalizacja

Ciąg pieszy od ul. Boh.Warszawy do Pl. Smolki, wzdłuż rzeki Białej

Autor

Adrianna Kowalczyk, adres e-mail: adinakow@gmail.com

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 93 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!