Popularyzacja sztuki filmowej - zakup filmów DVD do wypożyczania w Dziale Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej

Identyfikator: 27-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Środmieście - Bielsko przez Małgorzata Damek.

Streszczenie projektu

Projekt "Popularyzacja sztuki filmowej" zakłada zakup a następnie bezpłatne udostępnianie filmów DVD. Dział Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej posiada już w swojej ofercie kilka tysięcy tytułów filmów a środki z budżetu obywatelskiego uzupełnią i rozszerzą tą propozycję. Dzięki temu projektowi każdy zainteresowany mieszkaniec naszej dzielnicy i miasta będzie mógł za darmo, w zaciszu swojego domu, czerpać z bogactwa polskiego i światowego kina.

Opis projektu

Projekt "Popularyzacja sztuki filmowej"  stawia sobie za cel ułatwienie legalnego dostępu do nowości oraz klasyki kina fabularnego jak i dokumentalnego. Rozbudzanie wrażliwości oraz poszerzanie wiedzy o świecie. Cel ten pragniemy osiągnąć przez zakup filmów na DVD a następnie ich bezpłatne udostępnianie w Dziale Zbiorów Specjalnych Książnicy Beskidzkiej, która pełni na terenie naszego miasta rolę biblioteki publicznej. Dział Zbiorów Specjalnych gromadzi a następnie udostępnia różnorodne materiały audiowizualne, a usługa ta cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców dzielnicy i miasta. Na koniec 2016 roku mieliśmy zarejestrowanych ok. 1350 czytelników i dokonaliśmy ok. 36 tysięcy udostępnień filmów DVD a w swoich zbiorach posiadamy ok. 4,5 tys. tytułów filmów. Wśród naszych czytelników/odbiorców są wszystkie grupy społeczne, od dzieci do młodzieży, poprzez studentów, osoby pracujące, niezatrudnione oraz seniorzy. Docieramy także do osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem. Bezpłatne wypożyczanie materiałów audiowizualnych pozwala naszym czytelnikom/odbiorcom czerpać z bogactwa sztuki filmowej, doświadczać emocji, które w innym wypadku byłyby dla nich niedostępne. Zrealizowanie tego projektu podniesie dostępność do dóbr kultury jak i wzbogaci ofertę kulturalno-oświatową dla mieszkańców dzielnicy Śródmieście Bielsko oraz innych mieszkańców miasta.

Lokalizacja

Zadanie będzie realizowane w Książnicy Beskidzkiej Dziale Zbiorów Specjalnych przy ul. Podcienia 9. Tam filmy będą wypożyczane. Wypożyczać je będą mogli wszyscy mieszkańcy naszego miasta.

Autor

Małgorzata Damek

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 7 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!