Zakup książek i wyposażenia dla Filii Książnicy Beskidzkiej na Osiedlu Złote Łany

Identyfikator: 30-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Złote Łany przez Beata Kubica.

Streszczenie projektu

Projekt ma na celu zakup większej ilości nowości wydawniczych, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę biblioteki dla mieszkańców Osiedla Złote Łany. Dodatkowym celem projektu jest wyrównanie szans wykluczonych społecznie mieszkańców Osiedla Złote Łany, poprzez zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego z którego będą mogli bezpłatnie korzystać. Biblioteka podejmuje również działania na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego osiedla i ich opiekunów, takie jak Klub Złotych Mam, Robótkowa Bibliosfera czy Dyskusyjne Kluby Książki dla dzieci i dorosłych. Prowadzimy też liczne lekcje dla uczniów okolicznych szkół i przedszkoli. Zakup odpowiedniego sprzętu multimedialnego oraz wykładziny i stolików konferencyjnych pozwoli uatrakcyjnić te zajęcia oraz skorzystać z nich większej liczbie osób niż dotychczas. Zapraszamy do oddania głosu na NASZ projekt. DZIĘKUJEMY!

Opis projektu

Projekt ma na celu zakup książek, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę biblioteki dla mieszkańców Osiedla Złote Łany. Pozwoli mieszkańcom na skorzystanie z większej liczby nowości wydawniczych, zgodnie ze standardami jakich oczekuje się od współczesnych bibliotek. Wpłynie na większe zainteresowanie jej zbiorami, co znajdzie bezpośrednie przełożenie na rozwój osobisty jej mieszkańców. Powiększenie księgozbioru przyciągnie nowych czytelników i zapewni im ciekawszą ofertę kulturalną. Z uwagi na uniwersalny charakter naszej instytucji, szczególną troską otaczamy dzieci i młodzież, zachęcając ich do korzystania z bogactwa literatury niosącej nieocenione wartości ogólnoludzkie, etyczne, moralne. Dodatkowym celem projektu jest wyrównanie szans wykluczonych społecznie mieszkańców Osiedla Złote Łany, poprzez zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, z którego będą mogli bezpłatnie korzystać. Biblioteka podejmuje również działania na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego osiedla i ich opiekunów, takie jak Klub Złotych Mam, Robótkowa Bibliosfera czy Dyskusyjne Kluby Książki dla dzieci i dorosłych. Prowadzimy też liczne lekcje dla uczniów okolicznych szkół i przedszkoli. Zakup odpowiedniego sprzętu multimedialnego oraz wykładziny i stolików konferencyjnych pozwoli uatrakcyjnić te zajęcia oraz skorzystać z nich większej liczbie osób niż dotychczas.

Środki finansowe jakimi dysponuje biblioteka nie pozwalają na pełne zaspokojenie potrzeb czytelniczych, ani na doposażenie filii bibliotecznej w nowoczesny sprzęt. W związku z czym ogromną pomocą i wsparciem byłby dodatkowy zakup nowości wydawniczych oraz sprzętu pokryty ze środków w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Lokalizacja

Książnica Beskidzka Filia Osiedle Złote Łany ul. Jutrzenki 20, 43-300 Bielsko-Biała

Autor

Beata Kubica

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 17 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!