Modernizacja Miasteczka Ruchu Drogowego na Błoniach oraz bezpłatne zajęcia dla uczniów nabywających uprawnienia do karty rowerowej

Identyfikator: OBB004. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Małgorzata Gottlich-Kucharska.

Szczegóły projektu

 1. Odnowienie i renowacja znaków drogowych poziomych i pionowych, zakup i montaż sygnalizacji świetlnej. Modernizacja oświetlenia terenu. Wykonanie dodatkowych ciągów komunikacyjnych oraz naprawa istniejących asfaltowych nawierzchni i "Mini Amfiteatru".
 2. Zakup i montaż tzw. „Zielonej Klasy" (drewniana altana wraz z ławkami) do realizacji lekcji teoretycznych i zadania "Zielona lekcja na rowerze- PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH".
 3. Zakup domku drewnianego (przechowalnia rowerów oraz szatnia dla dzieci).
 4. Zakup i montaż malej architektury rekreacyjno-sportowej (między innymi - tor przeszkód dla rowerów, sprzęt do rehabilitacji na świeżym powietrzu).
 5. Zakup 20 rowerów szkoleniowo-egzaminacyjnych, 5 pojazdów czterokołowych.
 6. Przeprowadzenie w sobotnie dopołudnia, w sezonie od miesiąca IV do X, nieodpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych - nazwa zadania: "Zielona lekcja na rowerze - PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH" oraz imprez dla dzieci i młodzieży "JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE NA ROWERZE I ZNAM PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO". W ramach zadania - ZAJĘCIA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH - NAUKA JAZDY NA POJAZDACH CZTEROKOŁOWYCH po terenie Miasteczka.
 7. Wydanie książeczek z materiałami dydaktycznymi dla uczniów biorących udział w zadaniu (przepisy jazdy na rowerze, mapka "Miasteczka Ruchu Drogowego", kolorowanka, krzyżówka, test wiadomości "To już wiem"), wykonanie zestawu opasek odblaskowych oraz materiałów profilaktyczno-szkoleniowych "4 minuty, które decydują o życiu".

Lokalizacja

Miasteczko Ruchu Drogowego na Błoniach - ul. Pocztowa 43, Bielsko-Biała, Działka 424/20 Kw nr 58043 Mikuszowice Śląskie "Błonia"

Autor

Małgorzata Gottlich-Kucharska

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 250 000,00 zł

Części składowe zadania

 • Ad. 1 - 120.000,00 zł;
 • Ad. 2 - 25.000,00 zł;
 • Ad. 3 - 30.000,00 zł;
 • Ad. 4 - 10.000,00 zł;
 • Ad. 5 - 20.000,00 zł;
 • Ad. 6 - 30.000,00 zł;
 • Ad. 7 - 10.000,00 zł;

Opinia Zespołu Weryfikacyjnego

Opinia pozytywna. Kwota szacukowa podwyższona przez Zespół ds. weryfikacji projektów do wysokości 250 tys. zł.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!