Zamień kopciucha na ekoczyściucha

Identyfikator: OBB009. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Tomasz Wawak.

Szczegóły projektu

Jakość powietrza w stolicy Podbeskidzia jest coraz gorsza, o czym świadczy "awans" z 27. miejsca na 15. miejsce w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej wg rankingu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Od lat w Bielsku-Białej węglowe kotły grzewcze wymieniane są na nowe, ekologiczne piece. Niestety, tempo wymiany kotłów jest nie wystarczające co bardzo wpływa na jakość powietrza w wielu dzielnicach miasta, również w ścisłym jego centrum. W dalszym ciągu wiele gospodarstw domowych ogrzewanych jest przez stare piece węglowe, w tym archaiczne "kopciuchy". Jest to powszechne zwłaszcza w przypadku wielu miejskich kamienic. 

Projekt pozwoli na wymianę więszej liczby kotłów niż dotychczas. Zakłada on pokrycie kosztów wymiany starych źródeł ciepła, przeznaczonych do likwidacji. Oznacza to, że kilka budynków, należących do Gminy Bielsko-Biała, podłączyć będzie można do miejskiej sieci ciepłowniczej lub wykonać w nich gazowe, etażowe, centralne ogrzewanie w znajdujących się w nich lokalach mieszkalnych. Umożliwi to likwidację dotychczasowych, nieekologicznych źródeł ciepła na węgiel. 

Projekt zakłada również termomodernizację budynków w celu uniknięcia strat ciepła. 

Lokalizacja

Bielsko-Biała

Autor

Tomasz Wawak

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 750 000,00 zł

Części składowe zadania

Pokrycie kosztów wymiany starych źródeł ciepła, przeznaczonych do likwidacji w budynkach należących do Gminy Bielsko-Biała, razem z ich termomodernizacją - 750.000 zł

Opinia Zespołu Weryfikacyjnego

Opinia pozytywna (projekt został zmodyfikowany przez autora projektu). Kwota szacunkowa - 750 tys. zł.

Uwagi

Projekt został zaktualizowany i zmodyfikowany przez wnioskodawcę podczas prac Zespołu Weryfikacyjnego.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!