Nowoczesna biblioteka na Osiedlu Karpackim jako centrum informacji, edukacji i kultury

Identyfikator: 13-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Karpackie przez Anna Górecka.

Szczegóły projektu

Celem projektu jest uczynienie z biblioteki osiedlowej placówki interdyscyplinarnej na miarę XXI wieku. Naszym zamierzeniem jest stworzenie z czytelni biblioteki miejsca, w którym będzie można organizować zajęcia z różnych dziedzin dla różnych grup wiekowych, spotkań autorskich. Celem projektu jest zakup i montaż regałów w celu większego komfortu korzystania z księgozbioru biblioteki. Ponadto montaż klimatyzacji w lokalu czytelni, pozwoli obniżyć temperaturę w najgorętszym czasie, co zachęci czytelników do częstszego odwiedzania biblioteki i spędzania w niej dłuższego czasu. Stąd w projekcie pojawia się 3rośba o zakup książek z literatury popularnonaukowej, audiobooków, które są doskonałym wypełniaczem czasu dla osób dojeżdżających do pracy. Zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, laptopa, komputerów, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, kamerek internetowych pozwoli prowadzić zajęcia kulturalno-oświatowe Bibliotece, dla różnych grup wiekowych, dzięki niemu placówka ma szansę stać się prężnie działającym ośrodkiem kultury. Wprowadzenie nowej oferty dla czytelników seniorów i nie tylko pozwoli na dodatkowe promowanie biblioteki w środowisku. Dofinansowanie bibliotek posłuży wszystkim mieszkańcom Osiedla Karpackiego, dzieciom, młodzieży dorosłym, seniorom i przyszłym czytelnikom filii na Osiedlu Karpackim. Opis projektu

Filia Książnicy Beskidzkiej na Osiedlu Karpackim bardzo aktywnie współpracuje z instytucjami znajdującymi się na naszym osiedlu ze Szkołą Podstawową nr 37, z 5 przedszkolami, Klubem Malucha. Pragniemy, aby wszyscy mieszkańcy Osiedla Karpackiego mogli korzystać z naszej placówki jako z centrum informacji, edukacji i kultury. Zakup i montaż regałów do lokalu bibliotecznego w celu większego komfortu korzystania z księgozbioru biblioteki. Realizacja zadania przyczyni się do poprawy warunków funkcjonowania filii. Umieszczenie książek na nowych, bardziej ekonomicznych regałach sprawi, że biblioteka zyska więcej wolnej przestrzeni, którą będzie mogła wykorzystywać jako miejsce spotkań i organizowania imprez kulturalnych.

Zakup i montaż klimatyzacji w czytelni lokalu bibliotecznego jest niezbędna. W miesiącach letnich czytelnicy ograniczają wizyty w bibliotece. Nadmierne nagrzanie lokalu utrudnia prowadzenie zajęć w ramach akcji Wakacje w bibliotece. Założenie klimatyzacji pozwoli obniżyć temperaturę w najgorętszym czasie, co zachęci czytelników do częstego odwiedzania biblioteki i spędzania w niej dłuższego czasu.

Uzupełniony o nowości ciekawy księgozbiór z literatury popularnonaukowej i audiobooków zachęci młode pokolenie i seniorów do nowych form spędzania wolnego czasu w bibliotece. Zakup niezbędnego wyposażenia takiego jak laptop, 4 komputery, urządzenie wielofunkcyjne, projektor multimedialny, 2 kamerki internetowe pozwoli seniorom na nowy rodzaj kontaktu z rodzinami i znajomymi w kraju i zagranicą. Będzie to nowy rodzaj usługi jaką będzie realizowała filia biblioteczna.

Lokalizacja

Książnica Beskidzka Filia Osiedle Karpackie, ul. Doliny Miętusiej 15, 43-300 Bielsko-Biała

Autor

Anna Górecka, telefon: 789292465

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 43 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. 11 regałów - 5.000,00 zł
  2. 4 zestawy komputerowe all-in-one (2 zestawy z 8 GB RAM i 2 zestawy z 16 GB RAM) - 12.000,00 zł
  3. Laptop - 2.500,00 zł
  4. Urządzenia wielofunkcyjne - 3.000,00 zł
  5. Projektor multimedialny - 3.000,00 zł
  6. Zakup i montaż 2 kamerek komputerowych i osprzętu - 1.500,00 zł
  7. Klimatyzacja zakup i montaż - 6.000,00 zł
  8. Zakup nowości wydawniczych z literatury popularnonaukowej - 8.000,00 zł
  9. Zakup audiobook'ów - 2.000,00 zł

Opinia Zespołu Weryfikacyjnego

Opinia pozytywna. Kwota szacunkowa - 43 tys. zł.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!