W trosce o życie, zdrowie i ochronę mienia mieszkańców Komorowic Krakowskich

Identyfikator: 14-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Komorowice Krakowskie przez Daria Klaczek.

Szczegóły projektu

Projekt dotyczy zakupu doposażenia samochodu i jednostki w sprzęt do walki z ogniem w budynkach i do innych akcji ratowniczyczych potrzebnych do szybkiego reagowania w sytuacji zagrożenia życia zdrowia.

Ważnym elementem projektu jest założenie monitoringu zewnętrznego budynku wraz z defibrylatorem ogólnodostępnym dla mieszkańców Komorowic , niezbędny w tym miejscu , które jest centrum , sercem Komorowic Krakowskich umiejscowionym w pobliżu szkoły , ośrodka zdrowia , biblioteki i domu kultury.

Praca Strażaków w XXI wieku to nie tylko walka z ogniem , to pomoc przy powodzi, huraganach , kataklizmach czy wypadkach drogowych. Są wszędzie tam , gdzie potrzebna jest szybka reakcja by ratować ludzi. Aby działania Strażaków były skuteczne , potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który umożliwi szybką interwencję , ale też w należyty sposób będzie ich chronił i zabezpieczał w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Chociaż projekt ma zasięg lokalny, czyli dotyczy Komorowic Krakowskich , rzeczą wiadomą jest że Strażak na służbie nie wybiera dzielnicy , rejonu ,tylko rusza z pomocą wszędzie tam , gdzie potrzebne jest wsparcie i ochrona potrzebujących . Realizacja tego projektu znacząco wpłynie na efektywność pracy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Komorowice Krakowskie , którym z roku na rok przybywa akcji ratowniczo-gaśniczych , a te stawiają przed nimi nowe wyzwania.

Lokalizacja

Bielsko-Biała, Olimpijska 16

Autor

Daria Klaczek

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 100 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Mundur strażacki specjalny Gold, ergonomiczny z atestem CNBOP - 15 szt. - 25.650,00 zł
  2. Hełm strażacki Calisia Vulcan CV 102 biały z wizjerem metalizowanym - 15 szt. - 12.000,00 zł
  3. Zestaw do wyważania i podnoszenia drzwi Weber - 1 zestaw - 8.500,00 zł
  4. Najaśnica Twinz dwiema głowicami 14400 lm - 1 szt. - 6.150,00 zł
  5. Latarka kątowa survivor led - 10 szt. 12.800,00 zł
  6. AED wraz z szafką zewnętrzną - 1 szt. 6.000,00 zł
  7. Szafa na odzież strażacką STR N 4004/4003 - 4 szt. - 5.300,00 zł
  8. System monitoringu budynku OSP - 15.000,00 zł

Opinia Zespołu Weryfikacyjnego

Opinia pozytywna. Kwota szacunkowa podniesiona przez Zespół ds. weryfikacji projektów do wysokości 100 tys. zł.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!