Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Budowa strefy treningowej do biegów przeszkodowych OCR

Identyfikator: OBB014. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Jakub Nowak.

Wizualizacja 1Wizualizacja 2

Szczegóły projektu

Zakup, zamontowanie i utrzymanie na otwartej przestrzeni bramy treningowej do biegów przeszkodowych OCR o wymiarach 12m x 3m. Celem projektu jest odpowiedź na narastające zapotrzebowanie mieszkańców Bielska-Białej do samorealizacji i profesjonalizacji treningów zawodników OCR. Jak również propagowanie tego sportu wśród mieszkańców Bielska-Białej. Otwarta brama treningowa dałaby możliwość doskonalenia techniki osobom zaawansowanym, jak również możliwość nauki pokonywania przeszkód dla osób, które zamierzają rozpocząć swoją przygodę z biegami przeszkodowymi takimi jak Runmageddon, Barbarian Race czy Spartan Race.

Na terenie Bielska-Białej w przeciągu ostatnich lat zbudowano instalacje pod street workout. Niestety nie umożliwiają one poprawy swoich umiejętności i stabilizacji chwytu na ruchomych elementach przeszkód, co jest niezbędne na trasach biegów OCR.

Lokalizacja

Wolny teren przy ul. Leśników 14 w Wapienicy, obręb ew. 0009, 0020 – Kamienica, Wapienica dz. nr 991/9, 221/9.

Autor

Jakub Nowak

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 117 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Przygotowanie terenu pod budowę bramy OCR: 30.000 zł
  2. Projekt, zakup i montaż bramy: 70.000 zł
  3. Utrzymanie techniczne bramy w kolejnych 3 latach: 10.000 zł
  4. Projekt zagospodarowania terenu: 7.000 zł

Opinia Zespołu Weryfikacyjnego

Zespół Weryfikacyjny w porozumieniu z Autorem, zgodnie z propozycją Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zmienił lokalizację projektu. Nowa lokalizacja: wolny teren przy ul. Leśników 14 w Wapienicy, obręb ew. 0009, 0020 – Kamienica, Wapienica dz. nr 991/9, 221/9.

Uwagi

Przygotowanie terenu pod budowę bramy zawiera szacunkową wycenę wyrównania podłoża, wylewanie betonowych słupków fundamentowych do montażu bramy, zakup i wysypanie piasku pod bramą.

Utrzymanie techniczne to zabezpieczenie środków na doroczne wiosenne kontrole stanu technicznego bramy i jej ewentualne poprawki (wymiana liny, uchwytów, odmalowanie bramy). Załączam ofertę finansową do tej pozycji kosztorysu.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!