Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Modernizacja Miasteczka Ruchu Drogowego na „Błoniach” oraz bezpłatne zajęcia dla uczniów nabywających uprawnienia do karty rowerowej

Identyfikator: OBB003. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Małgorzata Gőttlich-Kucharska.

Szczegóły projektu

 1. Odnowienie i renowacja znaków drogowych poziomych i pionowych, zakup i montaż sygnalizacji świetlnej. Modernizacja oświetlenia terenu. Wykonanie dodatkowych ciągów komunikacyjnych oraz naprawa istniejących asfaltowych nawierzchni.
 2. Zakup i montaż tzw. „Zielonej Klasy” (drewniana altana wraz z ławkami) do realizacji lekcji teoretycznych i zadania „ZIELONA LEKCJA NA ROWERZE – PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH”.
 3. Zakup domku drewnianego ( przechowalnia rowerów oraz szatnia dla dzieci).
 4. Zakup i montaż małej architektury rekreacyjno-sportowej (między innymi – tor przeszkód dla rowerów).
 5. Zakup 20 rowerów szkoleniowo-egzaminacyjnych, 5 pojazdów czterokołowych.
 6. Przeprowadzenie w sobotnie dopołudnia, w sezonie od miesiąca V do  X, nieodpłatnych zajęć  dla uczniów szkół podstawowych – nazwa zadania: „ZIELONA LEKCJA NA ROWERZE – PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH” oraz imprez dla dzieci i młodzieży „JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE NA ROWERZE I ZNAM PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO”. W ramach zadania także – ZAJĘCIA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH – NAUKA JAZDY NA POJAZDACH CZTEROKOŁOWYCH po terenie Miasteczka.
 7. Wydanie książeczek z materiałami dydaktycznymi dla uczniów biorących udział w zadaniu (przepisy jazdy na rowerze, mapka „Miasteczka Ruchu Drogowego”, kolorowanka, krzyżówka, test wiadomości „To już wiem”), wykonanie zestawu opasek odblaskowych oraz materiałów profilaktyczno-szkoleniowych „4 minuty które decydują o życiu”.

Lokalizacja

Miasteczko Ruchu Drogowego na Błoniach – ul. Pocztowa 43, Bielsko-Biała

Działka 424/20 Kw nr 58043 Mikuszowice Śląskie „Błonia"

Autor

Małgorzata Gőttlich-Kucharska

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 270 000,00 zł

Części składowe zadania

 1. 120.000 zł
 2. 35.000 zł
 3. 30.000 zł
 4. 15.000 zł
 5. 20.000 zł
 6. 40.000 zł
 7. 10.000 zł

Uwagi

Zajęcia z dziećmi prowadzić będą czynni nauczyciele, w tym specjaliści wychowania komunikacyjnego i rehabilitacji. Dojazd na zajęcia prywatny, na koszt opiekuna prawnego. Zapisy telefonicznie lub mailowo. Opieka na zajęciach – czynni nauczyciele, z uprawnieniami, za zgodą pisemną opiekuna prawnego.

Do pobrania

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!