Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

PUMPTRACK – asfaltowy tor rowerowy

Identyfikator: OBB016. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Marcin Gmerek.

Przykładowy tor – fotografiaPrzykładowy tor – fotografiaPrzykładowy tor – fotografia

Szczegóły projektu

W ramach projektu planowana jest budowa asfaltowego toru typu Pumptrack o długości ok 300 metrów.

Tor jest profesjonalną konstrukcją składającą się z specjalnie wyprofilowanych zakrętów oraz muld, pokryty jest szybką i równą warstwa specjalnego asfaltu. Pozwala na jazdę za pośrednictwem ruchu „pompowania” bez używania pedałów czy nóg.

Tor zaspokaja potrzeby szerokiej grupy odbiorców, pod względem wieku (od dzieci, przez młodzież aż po dorosłych) oraz sprzętu (rower górski, rower dirt, rower bmx, rolki, deskorolka, longbord, hulajnoga).

Tor pozwala na dobrą zabawę lub profesjonalny trening, dzięki rozgraniczeniu na dwie linie „easy oraz „pro”. Na linii „easy” będzie można się dobrze bawić bez większych umiejętności technicznych czy zdolności fizycznych, „pompowanie” jest bardzo proste i daje dużo radości. Linia „pro” wyposażona będzie w większe przeszkody pozwalające podnosić zdolności techniczne oraz fizyczne na wyższy poziom.

Lokalizacja

Teren bielskich błoni – działka numer 428/4 – obręb Mikuszowice Śląskie

Autor

Marcin Gmerek

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 642 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Projekt i postępowanie administracyjne: 20.000 zł
  2. Wykonanie toru (tor 300 metrów): 580.000 zł

Opinia Zespołu Weryfikacyjnego

Zespół zmienił zakres projektu na przebudowę/modernizację istniejącego PUMPTRACKu na terenie rekreacyjnym „Błonia”, zlokalizowanego na działce 428/4, obręb Mikuszowice Śląskie.

Kwota szacunkowa zweryfikowana przez Zespół Weryfikacyjny.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!