Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Zabawa i edukacja dla wszystkich przy SP nr 18

Identyfikator: 3-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Biała Krakowska przez Agnieszka Gordon.

Szczegóły projektu

Celem tego projektu jest stworzenie miejsca pełniącego funkcję rekreacji i edukacji, z którego będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec osiedla i nie tylko. Poprzez kolorową i pełną aktywności bezpieczną nawierzchnię obszar ten da dzieciom możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu i organizować sobie różnego rodzaju gier, zabaw i zadań pobudzających ich wyobraźnię. Miejsce to również ma zachęcać do zabawy całe rodziny i osoby chcące wspólnie spędzić ciekawie czas. Tablice edukacyjne to świetna możliwość nauki ekologii oraz przyrody poprzez zabawę. Miejsce to jest dostępne dla każdego, a dodatkowym jego walorem, że jako teren położony przy SP nr 18 może posłużyć do przeprowadzania atrakcyjnych lekcji różniących się od tych, które odbywają się na co dzień w szkolnych ławkach. Zapewne będzie ono wykorzystywane przez nauczycieli, na każdym szczeblu nauczania oraz przez oddział Przedszkola nr 4 mieszczącego się przy szkole w budynku bezpośrednio położonym terenu, który miałby być zaaranżowany. Podniósł by on też atrakcyjność zajęć dla dzieci spędzających do późnych godzin popołudniowych czas na szkolnej świetlicy, a swoje warsztaty może również prowadzić Świetlica Środowiskowa „ Iskierka” mieszcząca się przy ul. Wapiennej 44.

Projekt zakłada wymianę betonowych płyt i zastąpienie ich bezpieczną nawierzchnią z elementami kolorowych gier. Montaż ławek i tablic edukacyjnych. Wymianę ławek i wyposażenie terenu w stojak na rowery oraz wykonanie niezbędnych prac związanych z inwestycją. Założeniem jest także wykonanie tego miejsca z materiałów i elementów stałych  wysokiej jakości aby służyły przez wiele lat i nie uległy szybkiemu zużyciu.

Stworzenie takiego miejsca daje szerokie możliwości dla mieszkańców, ma ich zachęcać do wspólnego spędzania czasu w sposób kreatywny, spotykania ciekawych ludzi i poznawania się osób tworzących lokalną społeczność jak i otwiera nowe perspektywy na przyszłość.

Lokalizacja

Szkoła Podstawowa nr 18 ul. Cypriana Kamila Norwida 30, 43-300 Bielsko-Biała nr działki 4152/6 obwód 0032 Lipnik + załącznik mapka z zaznaczonym obszarem.

Autor

Agnieszka Gordon

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 150 000,00 zł

Części składowe zadania

  • Demontaż oraz wywóz betonowych płyt i elementów stałych (ławki, trzepak): 5.000 zł
  • Ułożenie nawierzchni bezpiecznej wraz z podbudową: 60.000 zł
  • Zakup tablic i ławek edukacyjnych wraz z pokryciem ich lakierem chroniącym przed ogniem i zarysowaniami: 60.000 zł
  • Zakup ławki oraz stojaka na rowery: 5.000 zł
  • Montaż do powierzchni wszystkich elementów stałych: 10.000 zł
  • Ułożenie kostki brukowej oraz korytka betonowego: 5.000 zł
  • Opracowanie dokumentacji projektowej: 5.000 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!