Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Modernizacja ogródka jordanowskiego (ul. Wyzwolenia)

Identyfikator: 6-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Biała Wschód przez Iwona Rakowska.

Szczegóły projektu

Aktywność fizyczna, zwłaszcza w miejscu do tego przystosowanym, na świeżym powietrzu i w gronie rówieśników, należy do ulubionych zajęć dzieci.

Nic ich nie powstrzyma przed spontaniczną zabawą na placu zabaw, gdzie np. mogą wspinać się na drabinki czy kręcić na karuzeli. Realizacja projektu pozwoli na zaprojektowanie placu zabaw od podstaw. Stworzony specjalnie dla dzieci, bezpieczny oraz dostosowany do ich oczekiwań i potrzeb ogródek, który będzie służył ich rozwojowi zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu. Plac zabaw na świeżym powietrzu jest idealnym rozwiązaniem dla aktywności ruchowej. Wspólna zabawa z rówieśnikami w miejscu wyposażonym w atrakcyjne sprzęty sprawia dzieciom radość, ale co jest niezwykle istotne, przyczynia się również do ich rozwoju oraz uczy współpracy w grupie. Zachęcanie dziecka do aktywności fizycznej od najmłodszych lat, przeradza się w pozytywne nastawienie do aktywnego stylu życia w późniejszym wieku oraz pozwala na odnalezienie swoich pasji bardzo często związanych ze sportem.

Realizacja powyższych zadań przyczyni się do zapewnienia dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym atrakcyjnego i bezpiecznego miejsca, gdzie będą mogły spędzać czas wolny. Nawiążą się również nowe kontakty między dorosłymi mieszkańcami dzielnicy. Miejsce to będzie tworzyło centrum spotkań, co będzie miało również wpływ na zaktywizowanie naszej społeczności. Dla dorosłych będzie to również miejsce łączące w sobie potrzebę odpoczynku i możliwości obserwowania swoich pociech oraz wymieniania się doświadczeniami.

Segmentacja rynku:

  • dzieci w wieku przedszkolnym
  • dzieci w wieku wczesnoszkolnym
  • dorośli posiadający dzieci
  • dorośli planujący dzieci
  • osoby starsze

Propozycja projektu zrodziła się z inicjatywy i potrzeb najmłodszych mieszkańców. Dzięki modernizacji placu zabaw maluchy zyskają miejsce, w którym będą mogły trenować nie tylko swoje ciało, ale i również umiejętności społeczne polegające na nauce współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwa. Dzieci poznają nie tylko zasady budowania relacji w grupie, ale też lepiej zrozumieją własne możliwości. Miejsce to przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami.

Zagospodarowanie tego terenu wpłynie również na ożywienie wspólnych więzi lokalnego społeczeństwa i wzmocni ich aktywizację, stworzy miejsce spotkań dorosłych, gdzie podglądając swoich podopiecznych, będą mogli porozmawiać i wymienić doświadczeniami.

Celem projektu jest stworzenie terenu rekreacyjnego na najwyższym poziomie.

Lokalizacja

Ogródek jordanowski przy ul. Wyzwolenia.

Autor

Iwona Rakowska

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 150 000,00 zł

Części składowe zadania

1. Wykonanie projektu, inwentaryzacja geodezyjna, uporządkowanie terenu, wymiana nawierzchni (mata przerostowa zielona) itp.: 73.305 zł

SEKTOR A:

2. Karuzela z montażem 2 szt.: 10.500 zł

3. Huśtawka ważka na belce podwójna z montażem 1 szt.: 2.599 zł

4. Sprężynowce z montażem 3 szt. (pies, kot, samochód policyjny): 4.700 zł

5. System Aktiv – zestaw nr 59 Wielka Forteca, z montażem 1 szt.: 25.299 zł

6. Hustawka wahadłowa podójna koszyk, huśtawka wahadłowa podwójna deska, bocianie gniazdo z montażem: 12.097 zł

SEKTOR B:

7. Duży wóz strażacki 1 szt.: 21.500 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!