Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

INTEGRACJA – Zakup książek i wyposażenia dla Filii Integracyjnej Książnicy Beskidzkiej na Osiedlu Grunwaldzkim

Identyfikator: 10-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Grunwaldzkie przez Małgorzata Wójcik.

Szczegóły projektu

Celem projektu jest zakup nowości wydawniczych, audiobooków i gier planszowych, które znacząco wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę biblioteki dla mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego. Większa liczba nowości wydawniczych wpłynie na większe zainteresowanie jej zbiorami, co znajdzie bezpośrednie przełożenie na rozwój osobisty mieszkańców i zapewni im ciekawszą ofertę kulturalną.

Pragniemy umożliwić mieszkańcom spotkania z ciekawymi ludźmi, zarówno ze świata sztuki (literatury), jak i z takimi  którzy mogą podzielić się fachową wiedzą (lekarze, prawnicy, przedstawiciele ZUSu, banku)

Dodatkowym celem projektu jest zaktywizowanie seniorów z naszego osiedla poprzez stworzenie im możliwości korzystania z nowoczesnego sprzętu multimedialnego oraz pomoc w obsłudze tych urządzeń.

Z uwagi na specjalistyczny charakter naszej placówki szczególną opieką otaczamy osoby niepełnosprawne prowadząc z nimi zajęcia biblioterapeutyczne, organizując spotkania i kluby czytelnicze. Liczną grupę stanowią osoby z dysfunkcją wzroku dla których zgromadziliśmy duży zbiór audiobooków i książki cyfrowej. Pragniemy tę ofertę poszerzyć i uatrakcyjnić kupując dodatkowy sprzęt odtwarzający (Czytaki), który można wypożyczać.

Nasza biblioteka prowadzi również szereg działań na rzecz najmłodszych mieszkańców osiedla w postaci lekcji bibliotecznych, na które uczęszczają okoliczne przedszkola i szkoły.

Zakup sprzętu multimedialnego, kanapy i wykładziny pozwoli nam uatrakcyjnić naszą bibliotekę i zachęci do korzystania większej grupie osób.

Środki finansowe jakimi dysponuje biblioteka nie pozwalają na pełne zaspokojenie potrzeb czytelniczych ani na doposażenie filii w nowoczesny sprzęt. Ogromną pomocą i wsparciem byłby więc dodatkowy zakup nowości wydawniczych oraz sprzętu pokryty ze środków w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy do oddania głosu na NASZ projekt. DZIĘKUJEMY!

Lokalizacja

ul. Tadeusza Rychlińskiego 20, Bielsko-Biała

Autor

Małgorzata Wójcik

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 70 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Zakup książek, audiobooków i gier planszowych: 25.000 zł
  2. Zakup zestawów komputerowych x 2: 8.000 zł
  3. Zakup laptopów x 3: 11.000 zł
  4. Zakup stolików konferencyjnych: 1.500 zł
  5. Zakup Czytaków x 10: 8.000 zł
  6. Zakup kanapy: 3.000 zł
  7. Zakup urządzenia laserowego wielofunkcyjnego: 3.000 zł
  8. Spotkania autorskie: 9.000 zł
  9. Zakup dywanu: 1.500 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!