Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Modernizacja pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Broniewskiego

Identyfikator: 10-OBB003. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Grunwaldzkie przez Bożena Cypser.

Szczegóły projektu

Celem tego projektu jest modernizacja pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej w budynku przy ul. Broniewskiego 23. Chcemy wyposażyć ją w nowe komputery oraz zestawy robotów i pomocy dydaktycznych.

Obecnie uczniowie i nauczyciele korzystają ze sprzętu i oprogramowania, które szkoła otrzymała 12 lat temu w ramach projektu EFS jako darowiznę. Komputery wyposażone są w system operacyjny Windows XP i Windows Vista. Produkty straciły już wsparcie producenta. Nie są udostępniane nowe aktualizacje zabezpieczeń oraz inne poprawki wpływające na bezpieczeństwo.

Przestarzałe wyposażenie nie pozwala na pełne i satysfakcjonujące uczestnictwo dzieci w innowacyjnych projektach edukacyjnych realizowanych w szkole oraz realizację podstawy programowej. Większość aplikacji nie współpracuje z przestarzałym systemem. Podczas pracy wyświetlają się liczne błędy w obsłudze, co wpływa demotywująco na pracę dzieci z urządzeniami multimedialnymi.

Nowa pracownia komputerowa to nowe możliwości nauki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii podczas lekcji informatyki i innych przedmiotów, a także w czasie zajęć pozalekcyjnych. Korzystanie z atrackcyjnych środków dydaktycznych, najnowszych aplikacji i rozwiązań technologicznych rozwija umiejętność zastosowania It w rozwiązaywaniu problemów z różnych dziedzin. Programowanie robotów rozwija logiczne myślenie i planowanie, a to w życiu jest niezwykle istotne. Dzieci chętnie biorą udział w dodatkowych zajęciach z robotyki. Bardzo lubią bawić się robotami, a poprzez zabawę w prosty i przystępny sposób uczą się planowania.

Lokalizacja

Władysława Broniewskiego 23, 43-300 Bielsko-Biała

Autor

Bożena Cypser

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 150 000,00 zł

Części składowe zadania

W załączniku.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!