Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Cyfrowa Szkoła w Kamienicy

Identyfikator: 12-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Kamienica przez Barbara Czapek-Tokarczyk.

Szczegóły projektu

Nowoczesna szkoła to miejsce, w którym lekcje są ciekawe jak nigdy dotąd. Dzieci urodzone w epoce cyfrowej oczekują zastosowania współczesnych rozwiązań technologicznych również w szkole. Aby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, pozwolić pokazać kreatywność oraz pomóc skupić uwagę na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych, chcemy zakupić zestaw multimedialny składający się z 4 monitorów interaktywnych wraz z oprogramowaniem, wizualizera mobilnego oraz elektrycznego statywu.

Monitory w rewolucyjny sposób zamienią tradycyjne zielone tablice i kredę w interaktywne centrum pozwalające na wykorzystanie zarówno tradycyjnych metod jak i najnowszych narzędzi online.

Monitory interaktywne zastępują co najmniej kilka narzędzi, łączą funkcje tablicy suchościeralnej, telewizora, odtwarzacza muzyki, komputera. Podłączając monitor do wizualizera i mikroskopu można wyświetlić obraz na dużym ekranie wszystkim uczniom naraz bez konieczności podchodzenia do mikroskopu każdego z osobna. W równie ciekawy sposób za pomocą tych urządzeń można prezentować wykresy, bryły, funkcje na lekcjach matematyki oraz doświadczenia ilustrujące prawa fizyki. Połączenie monitora ze statywem pozwala na stworzenie stołu multimedialnego dającego niesamowite możliwości techniczne i spektakularne efekty zmieniające każdą prezentację w interaktywne wydarzenie zachęcające uczniów do aktywności i kreatywności, dzięki czemu nauka stanie się przyjemnością i pasją.

Na monitorach dzięki dedykowanym programom nauczyciele, prelegenci mogą nie tylko nanosić notatki jak na zwykłej tablicy, ale mogą również edytować obrazy pobrane z sieci, korzystać z materiałów wideo lub tworzyć scenariusze zajęć  bogatych w multimedia oraz interakcję z uczniami czy słuchaczami.  

Monitory interaktywne są uniwersalnym narzędziem dydaktycznym zarówno dla najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę czytania, pisania i liczenia, jak i młodzieży oraz dorosłych doskonalących nabyte wcześniej umiejętności, zarówno z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, jak i humanistycznych oraz sztuki.

Monitory zakupione w ramach projektu, dzięki statywowi będą służyły ogółowi społeczności lokalnej Kamienicy np. w czasie festynów, posiedzeń Rady Osiedla czy Koła Gospodyń Wiejskich, również dla  potrzeb organizacji komisji wyborczych.

Realizacja projektu będzie kolejnym krokiem naszej lokalnej społeczności w kierunku rozwijania cyfrowych kompetencji zarówno młodego pokolenia jak i starszych mieszkańców osiedla Kamienica.

Będzie również kontynuacją i uzupełnieniem projektów zrealizowanych przez miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 „Sprzęt nagłaśniający dla potrzeb społeczności lokalnej Kamienicy” oraz Budżetu Obywatelskiego 2017 „Multimedialne Centrum Edukacyjne dla ZSPG w Bielsku-Białej”.

Lokalizacja

Szkoła Podstawowa nr 23
ul. Karpacka 150
43-300 Bielsko-Biała

Sala Gimnastyczna
ul. Karpacka 127
43-300 Bielsko-Biała

Autor

Barbara Czapek-Tokarczyk

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 50 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Monitory interaktywne 65” – 3 szt.
  2. Monitor interaktywny 75”– 1 szt.
  3. Wizualizer mobilny – 1 szt.
  4. Statyw elektryczny, kątowy– 1 szt.
  5. Pisak interaktywny – 4 szt.
  6. Programy multimedialne

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!