Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Biblioteka marzeń – nowoczesna placówka kulturalna i edukacyjna na Osiedlu Karpackim

Identyfikator: 13-OBB003. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Karpackie przez Sonia Garnysz.

Szczegóły projektu

Celem projektu jest uczynienie z biblioteki osiedlowej placówki interdyscyplinarnej na miarę XXI wieku. Naszym zamierzeniem jest stworzenie z czytelni miejsca, w którym będzie można organizować zajęcia z różnych dziedzin dla różnych grup wiekowych oraz spotkań autorskich. Planujemy również zakup wyposażenia kącika dziecięcego. Dzięki zakupowi regałów, nowej lady bibliotecznej, wózka bibliotecznego, drabinki zwiększy się komfort korzystania z księgozbioru biblioteki. Montaż klimatyzacji pozwoli obniżyć temperaturę w najgorętszym czasie, co zachęci czytelników do częstszego odwiedzania biblioteki i spędzania w niej dłuższego czasu. Zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, laptopa, komputerów 2 biurek komputerowych na kółkach ekranu podwieszanego, projektora multimedialnego, kamerek internetowych, cyfrowego aparatu fotograficznego, urządzenia wielofunkcyjnego, pozwoli prowadzić zajęcia kulturalno-edukacyjne w bibliotece oraz je dokumentować dla różnych grup wiekowych. Dzięki temu placówka ma szansę stać się prężnie działającym ośrodkiem kultury. Stale zwiększająca się liczba młodych czytelników skłania nas do wyposażenia kącika dla dzieci  w nowoczesne meble dostosowane do młodego czytelnika oraz zakup stolika, krzesełek i  2 fotelików puf dla najmłodszych. Zakup nowoczesnej witryny ekspozycyjnej oraz stelaży pozwoli promować zbiory biblioteki. Zakup książek z literatury pięknej popularnonaukowej, literatury dziecięcej i audiobooków pozwoli zwiększyć ofertę biblioteki.

Filia Książnicy Beskidzkiej na Osiedlu Karpackim bardzo aktywnie współpracuje z instytucjami znajdującymi się na naszym osiedlu ze szkołą Podstawową nr 37, z  5 przedszkolami, Klubem Malucha. Pragniemy , aby wszyscy mieszkańcy Osiedla Karpackiego mogli korzystać z naszej placówki. Zakup i montaż regałów  do lokalu bibliotecznego spowoduje łatwiejszy dostęp do księgozbioru. Umieszczenie książek na nowych, bardziej funkcjonalnych regałach sprawi, że biblioteka zyska więcej wolnej przestrzeni, którą będzie mogła wykorzystywać jako miejsce spotkań i organizowania imprez kulturalnych.

Zakup i montaż klimatyzacji w lokalu biblioteki jest niezbędna. W miesiącach letnich czytelnicy ograniczają wizyty w bibliotece. Nadmierne nagrzanie lokalu utrudnia prowadzenie zajęć w ramach akcji Wakacje w bibliotece. Założenie klimatyzacji pozwoli obniżyć temperaturę w najgorętszym czasie, co zachęci czytelników do częstszego odwiedzania biblioteki i spędzania w niej dłuższego czasu.

Uzupełniony o nowości ciekawy księgozbiór z literatury pięknej, popularnonaukowej, literatury dziecięcej i audiobooków zachęci młode pokolenie i seniorów  do nowych form spędzania wolnego czasu w bibliotece.

Zakup niezbędnego wyposażenia takiego jak laptop, 4 komputery, 2 biurek komputerowych na kółkach,  urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, ekranu podwieszanego, głośników, cyfrowego aparatu fotograficznego, 2 kamerek internetowych pozwoli seniorom na nowy rodzaj kontaktu z rodzinami i znajomymi w kraju i zagranicą. Będzie to nowy rodzaj usługi jaką będzie realizowała filia biblioteczna.

Lokalizacja

Książnica Beskidzka Filia Osiedle Karpackie
ul. Doliny Miętusiej 15
43-300 Bielsko-Biała

Autor

Sonia Garnysz

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 150 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Regały biblioteczne metalowe, lada biblioteczna: 88.500 zł

  2. 2 biurka komputerowe na kółkach, stolik z  krzesłami, 2 foteliki pufy dla dzieci, mebelki do kącika dziecięcego, wózek biblioteczny, drabinka, niszczarka: 7.100 zł

  3. Zestaw urządzeń do projekcji multimedialnej wraz z montażem (ekran podwieszany, laptop, projektor, głośniki: 8.400 zł

  4. Urządzenie wielofunkcyjne z zapasowym kompletem tonerów: 4.300 zł

  5. Cyfrowy aparat fotograficzny ze statywem: 1.400 zł

  6. Zakup i montaż 2 kamerek komputerowych i osprzętu: 300 zł

  7. 4 zestawy komputerowe z oprogramowaniem: 17.000 zł

  8. Klimatyzacja zakup i montaż: 8.500 zł

  9. Zakup witryny i stelaży ekspozycyjnych: 2.500 zł

  10. Zakup literatury pięknej, popularnonaukowej, literatury dziecięcej audiobooków: 12.000 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!