Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Od przedszkolaka do książkoczytaka – wspólnie rozwijamy centra oświatowo-kulturalne w naszej dzielnicy

Identyfikator: 14-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Komorowice Krakowskie przez Marcin Kaczmarek.

Szczegóły projektu

Biblioteki w XXI wieku, to nie zakurzone miejsca, których rozwój zatrzymał się w okolicach średniowiecza z dala od zdobyczy cywilizacji. Dzisiaj są to centra kultury, które współpracują z przedszkolami, szkołami i innymi instytucjami oświatowo-kulturalnymi w naszej dzielnicy. Żadna biblioteka publiczna nie jest samotną wyspą, nie może działać w pojedynkę, ale musi tworzyć mariaż z innymi placówkami, aby jej zasięg był jak najdłuższy. Komorowicka filia Książnicy Beskidzkiej ceni sobie bardzo współpracę z Przedszkolem nr 40, wspólne wystawy, głośne czytanie – to bardzo istotne programy, które przynoszą obfite owoce. Dlatego z myślą o najmłodszych czytelnikach pragniemy wyposażyć MISIOTEKĘ w funkcjonalne meble zaprojektowane z pomysłem i fantazją urzekające feerią barw, wielością kształtów i materiałów, w zestaw gier edukacyjnych i logicznych, bajki i słuchowiska. Nie może zabraknąć w tym projekcie książek edukacyjnych dla dzieci uczących się czytać i lubiących poszerzać swoją wiedzę. Tak wyposażona biblioteka ciesz oko wszystkich czytelników, od najmłodszych do seniorów, bo przebywanie w przyjaznych miejscach zawsze sprawia radość. W czasach, w których narzeka się na spadek czytelnictwa wśród Polaków warto przyciągnąć młodego odbiorcę do biblioteki, bo "czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci" – jak mówi znane przysłowie. Realizacja tego projektu sprawi, że współpraca między przedszkolem, a biblioteką będzie się rozwijać a dzieci zamiast wpatrywać się w ekrany smartfonów i tabletów z radością i zapałem korzystać będą z dóbr kultury.

Lokalizacja

Książnica Beskidzka, Filia Komorowice, ul. Olimpijska 16, Bielsko-Biała

Autor

Marcin Kaczmarek

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 25 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!