Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Chodnik do przystanku autobusowego „Żywiecka Leszczyny” z boiska sportowego przy byłym Gimnazjum nr 1

Identyfikator: 17-OBB004. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Leszczyny przez Andrzej T. Wieczorek.

Szczegóły projektu

Projekt dotyczy wykonania chodnika umożliwiającego wygodne i bezpieczne dojście do przystanku autobusowego „Żywiecka Leszczyny” w stronę centrum miasta, na odcinku od istniejącego już chodnika przy boisku byłego Gimnazjum nr 1 do ul. Żywieckiej. Drogą tą przechodzą codziennie setki osób mieszkających wzdłuż ulicy Góralskiej i przyległych. Uczniowie, pracownicy, osoby starsze dojeżdżające do centrum miasta, dworców kolejowego i autobusowego. W niedzielę i święta z tego łącznika korzystają osoby idące do kościoła i oczywiście z powrotem. W chwili obecnej chodnik kończy się przy boisku. Pozostały odcinek to klepisko z kałużami w okresach deszczowych, trudny do przejścia, szczególnie dla osób starszych.

W zakresie  robót proponuję wykonać chodnik z kostki betonowej, szerokości 100 cm, na standardowej podbudowie 30cm. Na wysokości istniejących garaży do wykonania będą 2 lub 3 stopnie wykończone betonową palisadą. Chodnik po bokach powinien być zabezpieczony krawężnikami chodnikowymi.

Lokalizacja

Łącznik chodnikowy pomiędzy ul. Osadniczą/Góralską ,obok boiska sportowego przy byłym Gimnazjum nr 1, do przystanku „ Żywiecka Leszczyny”. W chwili obecnej istnieje wyłącznie chodnik od ul. Osadniczej/Góralskiej do boiska szkolnego.

Projekt dotyczy działek:

310/71 - właściciel Gmina Bielsko-Biała
310/55 - właściciel Gmina Bielsko-Biała
310/54 - właściciel Skarb Państwa

Autor

Andrzej T. Wieczorek

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 30 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Geodezyjny podkład projektowy: 100 zł
  2. Projekt z uzgodnieniami właścicieli mediów: 3.000 zł
  3. Wykonawstwo: 78m2*1 mb*200 zł/1 m2=15.600 zł
  • Wykonanie chodnika (materiał i wykonawstwo) - 200 zł/m2

  • Powierzchnia chodnika: długość 78 mb, szerokość 100 cm = 78 m2

 

Opinia Zespołu Weryfikacyjnego

Kwota szacunkowa zweryfikowana przez Zespół Weryfikacyjny.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!