Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Naukowa Ścieżka Doświadczeń na terenie Osiedla Słonecznego

Identyfikator: 24-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Słoneczne przez Agata Kowalczyk.

Szczegóły projektu

Projekt zakłada stworzenie Naukowej Ścieżki Doświadczeń. Będzie to przestrzeń, która ma za zadanie rozwijać wyobraźnię i wszystkie zmysły, zachowując przy tym wysokie standardy bezpieczeństwa. Naukowa Ścieżka Doświadczeń będzie wyposażona w elementy takie jak: koło optyczne wersja napędzana korbką, naukowy Hex, pisanie lustrzane, film animowany, głuchy telefon, kompas, zegar słoneczny, eko-memory i wir wodny. Każde urządzenie jest wyposażone w tabliczkę informacyjną z instrukcją obsługi urządzenia.

Zaleca się, aby co najmniej jedną czwartą czasu dzieci spędzały poza budynkiem – w ogrodzie, parku czy na boisku. Dzieci powinny przebywać na świeżym powietrzu o każdej porze roku, także w okresie zimowym. Nowe zaproponowane urządzenia pomogą nam zapewnić kreatywny sposób spędzania czasu w trakcie całego roku, dzięki np. "eko-memory" które rozwija zmysł koncentracji u dzieci, a także koordynację ruchową ręka-oko, wzmacniają cierpliwość i wytrwałość, rozwija umiejętności społeczne, ćwiczy pamięć i spostrzegawczość oraz poprawia refleks. Urządzenie „naukowy Hex” to zestaw, który  zawiera dwa koła optyczne, krzywe zwierciadła, „kogo widzisz?” i tablice z zagadkami optycznymi. Urządzenie naukowy Hex jest wspaniałą bazą do przeprowadzania eksperymentów, a jednocześnie fascynująca zabawą z iluzjami i zagadkami optycznymi. Urządzenie angażuje wzrok, stymuluje umysł i wzmacnia percepcję. Rodzicom i opiekunom może posłużyć jako baza do wyjaśnienia przyczyn powstawania złudzeń optycznych. Z kolei „wir wodny” pozwoli w prosty i efektywny sposób wyjaśnić działanie siły Coriolisa.

To tylko niektóre urządzenia zaplanowane na wykorzystanie przestrzeni zielonej, która stanie się bardzo dobrą okazją do spędzenia czasu rodziców ze swoimi pociechami.

Aby użytkowanie Naukowej Ścieżki Doświadczeń było komfortowe, zadbamy o miejsca odpoczynku i porządek na terenie strefy edukacyjnej, wyposażając ją w kosze na śmieci. Ponadto zachęcimy mieszkańców do odwiedzania Naukowej Ścieżki Doświadczeń na rowerach – specjalnie z myślą o nich przewidzieliśmy stojaki rowerowe.

Lokalizacja

Ul. Siemiradzkiego 6

Nr działki 672/3, 723/27, Obręb Aleksandrowice

Mapa pomocnicza w załączniku.

Autor

Agata Kowalczyk

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 150 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Koszt urządzeń edukacyjnych (9 szt.), tabliczka informacyjna (9 szt.), tabliczka z regulaminem (1 szt.) wraz z transportem i montażem: 99.926,43 zł
  2. Architektura mała: 41.000 zł
  3. Dokumentacja projektowa: 9.000 zł

Opinia Zespołu Weryfikacyjnego

Kwota szacunkowa zweryfikowana przez Zespół Weryfikacyjny.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!