Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej na osiedlu Słonecznym. Wykonanie toru do jazdy na wrotkach, rolkach, nartorolkach, segwayach oraz doposażenie siłowni zewnętrznej

Identyfikator: 24-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Słoneczne przez Waldemar Wysocki.

Szczegóły projektu

Świeże powietrze, piękne przestrzenie oraz atrakcyjne i estetyczne urządzenia sprawiają, że aktywność fizyczna stała się wartością samą w sobie. O pozytywnym wpływie na zdrowie nikogo przecież przekonywać nie trzeba. Dobrze ukształtowana sylwetka, zwinność i równowaga, a co za tym idzie pogoda ducha mają wpływ nie tylko na funkcjonalność organizmu ale także na wiele innych sfer w których przejawiamy aktywność.

Brak miejsca na osiedlu z równą nawierzchnią do nauki i bezpiecznej jazdy na rolkach, wrotkach, nartorolkach oraz segwayach, a także potrzeba doposażenia parku miejskiego w brakujące urządzenia  siłowni zewnętrznej są  bezpośrednią przyczyną podejmowanych starań w ramach Budżetu Obywatelskiego 7. edycji.

Projekt przewiduje rozbudowę infrastruktury rekreacyjno-sportowej w dwóch miejscach na terenie Osiedla Słonecznego.

1. Na ślepym odcinku ulicy Zofii Kossak-Szczuckiej proponuje się wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, która wraz urządzeniami towarzyszącymi (4 ławki, 4 kosze na śmieci, 2 słupki ograniczające wjazd pojazdów) tworzyć będzie warunki dla osób szukających miejsca do jazdy na  rolkach, wrotkach, nartorolkach oraz segwayach. Tor asfaltowy o długości 195m szerokości 4m zlokalizowany będzie między Ogrodem Działkowym „Wolność”, a ogrodami prywatnych posesji z dojazdem od ul. Józefa Chełmońskiego. Warunki te pozwolą na bezpieczną jazdę z dala od ruchu kołowego, a więc w warunkach tzw. czystego powietrza.

2. W parku miejskim między ulicami Cieszyńską, Braci Gierymskich i Józefa Chełmońskiego proponuje się montaż urządzeń siłowni zewnętrznej (Jeździec, Wioślarz, Talia/Słup/Wahadło, Masażer pionowy/Słup/Masażer poziomy) które uzupełnią istniejącą infrastrukturę rekreacyjno-sportową na terenie parku. Proponuje się również montaż maty gumowej przerostowej na dojściu oraz pod urządzeniami.

Lokalizacja

1. Ślepy odcinek ulicy Zofii Kossak-Szczuckiej od ul. Malczewskiego do ul. Cieszyńskiej na działce nr 944/6. Obręb 0001 Aleksandrowice.

2. Teren zielony miejskiego parku przy ul. Braci Gierymskich, w większości zadrzewiony z niewielką polaną na skraju działki o nr 713/2. Obręb 0001 Aleksandrowice. W parku znajdują się boisko asfaltowe, plac zabaw oraz zestaw urządzeń do ćwiczeń z masą własnego ciała.

W załączeniu mapa oraz zdjęcia obrazujące dzisiejszy stan infrastruktury w miejscach, których dotyczy niniejszy projekt.

Autor

Waldemar Wysocki

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 150 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Wykonanie nawierzchni asfaltowej 780 m2: 120.000 zł
  2. Zakup i montaż 4 ławek  z oparciem: 6.000 zł
  3. Zakup i montaż 4 koszy na śmieci: 800 zł
  4. Zakup i montaż 4 urządzeń siłowni zewnętrznej: 13.000 zł
  5. Zakup i ułożenie maty gumowej przerostowej: 10.200 zł
     

Opinia Zespołu Weryfikacyjnego

Zespół Weryfikacyjny ograniczył projekt wyłącznie do wykonania toru do jazdy na wrotkach, rolkach, nartorolkach, segway’ach, bez części zadania dotyczącego doposażenia siłowni zewnętrznej. Zakłada się utrzymanie możliwości ruchu pieszego na istniejącym lub przebudowanym w ramach projektu chodniku poprzez zachowanie szerokości chodnika min. 1,5m. Nie przewiduje się wygrodzenia chodnika od wnioskowanego pasa słupkami.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!