Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Stare Bielsko – Bezpieczeństwo i Kultura

Identyfikator: 25-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Stare Bielsko przez Czesław Jurewicz.

Szczegóły projektu

Zakup sprzętu specjalistycznego, w tym drona, dla Ochotniczej Straży Pożarnej Stare Bielsko znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy jak i miasta Bielska-Białej. Mając na uwadze rodzaj zdarzeń, do których jednostki OSP są dysponowane, skłania Wnioskodawcę do stworzenia w OSP Stare Bielsko Mobilnego Centrum, które będzie wykorzystywane m.in. do poszukiwań osób zaginionych, a także do prowadzenia rozpoznania zagrożeń związanych z pożarami obiektów. W związku z planowanym zamknięciem jednej z głównych ulic na okres ok. 3 lat i skierowaniem całego ruchu kołowego przez dzielnicę Stare Bielsko celowe jest doposażenie OSP Stare Bielsko w narzędzia ratownictwa technicznego, ponieważ dojazd jednostek PSP będzie poważnie utrudniony i czasochłonny. Jednostka w swoich szeregach zrzesza 28 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarnicze, która bierze systematycznie udział w szkoleniach na terenie boiska OSP. Budowa wiaty szkoleniowej pozwoli na prowadzenie zajęć bez względu na pogodę i w czasie, gdy na sali OSP odbywają się zajęcia Domu Kultury. 

Celem projektu jest poszerzenie oferty kulturalnej dla Mieszkańców dzielnicy Stare Bielsko poprzez organizację cyklu otwartych, ogólnie dostępnych imprez (o charakterze plenerowym oraz zamkniętym) w szczególności:

Festyn Starobielski, Starobielska Biesiada, Starobielskie kolędowanie, Piknik Starobielski oraz cykl spotkań w ramach Tramway'u Kulturalnego. Dzięki pozyskanym środkom organizacja tych przedsięwzięć nabierze jeszcze większego rozmachu i możliwi zaproszenie artystów ogólnopolskiego formatu, czego wynikiem będzie większa atrakcyjność wydarzeń oraz ogólna dostępność do dóbr kultur. Koszty: wynagrodzenia dla artystów, infrastruktura techniczna (scena, nagłośnienie, oświetlenie), ochrona imprezy, zaplecze sanitarne, medyczne, promocja imprezy.

Lokalizacja

Ochotnicza Straż Pożarna Stare Bielsko
Starobielski Domu Kultury
43-300 Bielsko-Biała 
ul. Jan III Sobieskiego 307a

Autor

Czesław Jurewicz

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 150 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Dron DJI Mavic Enterprise Dual wraz z osprzętem - 16.800,00 zł
  2. Wiata szkoleniowa z wyposażeniem - 12.000,00 zł
  3. Umundurowanie specjalne - 32.000,00 zł
  4. Projektor zewnętrzny z wyposażeniem - 5.000,00 zł
  5. Zestaw ratowniczy nożyco-rozpierak - 48.250,00 zł
  6. Umundurowanie koszarowe wraz z obuwiem specjalnym - 5.950,00 zł
  7. Cykl imprez kulturalnych organizowanych przez Starobielski Dom Kultury - 30.000,00 zł

 

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!