Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

PUMPTRACK – tor rowerowy z zakrętami i muldami dla dzieci i młodzieży w Wapienicy

Identyfikator: 28-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Wapienica przez Łukasz Bulowski.

Szczegóły projektu

Projekt osiedlowy pt. “PUMPTRACK - tor rowerowy z zakrętami i muldami dla dzieci i młodzieży w Wapienicy” ma na celu wybudowanie specjalnie przygotowanego ziemnego toru do jazdy na rowerze. Tor będzie zbudowany z szybkich zakrętów i muld, dzięki którym dzieci w wieku od 2 lat wzwyż będą mogły trenować zmysł równowagi, refleks oraz kondycję. Tor ma przeznaczenie nie tylko dla maluchów, ale również dla starszej młodzieży, która tor tego typu może wykorzystywać w bardziej profesjonalny sposób jednocześnie nie powodując jego uszkodzenia.

Tor będzie zbudowany z odpowiedniego rodzaju ziemi, pozwalającej na długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstej konserwacji w okresie od wiosny do jesieni. Tor będzie miał kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Nazwa pump track wiąże się z ruchem podczas pompowania (pumping motion), kiedy poruszając się na torze sylwetka cyklisty wykonuje ruch „góra–dół”.

Tor będzie zlokalizowany na działkach nr 221/10 i 221/4 znajdujących się powyżej tzw. Manhattanu przy ul. Leśników w Bielsku-Białej w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej 2 części ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica.

Teren działek nr 221/10 i 221/4 jest porośnięty niewielką ilością drzew, które nie będą kolidowały z budową przedmiotowego toru Pump truck, a w okresie letnim będą stanowiły naturalną ochronę dla najmłodszych przed upałami. Aktualnie działki te są porośnięte głównie pnączami i krzakami, które maskują powstałe na tym terenie dzikie wysypisko śmieci, które od kilku lat mieszkańcy dzielnicy Wapienica sprzątają podczas akcji “Czysta Wapienica”. Teren działek nr 221/10 i 221/4 pomimo tego, że stanowi majątek Gminy Bielsko-Biała na chwilę obecną nie jest wykorzystywany do celów rekreacyjnych, a projekt “PUMPTRACK - tor rowerowy z zakrętami i muldami dla dzieci i młodzieży w Wapienicy” pozwoli na ożywienie tego terenu.

"PUMPTRACK - tor rowerowy z zakrętami i muldami dla dzieci i młodzieży w Wapienicy” będzie nawiązywał do istniejącego już toru typu pumptrack, który znajduje się na Bielskich Błoniach w sąsiedztwie skateparku i będzie drugim miejskim torem pumptrack w Bielsku-Białej.

Lokalizacja

Działki 221/10 i 221/4

Autor

Łukasz Bulowski

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 60 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!