Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Zakup nowości wydawniczych, sprzętu edukacyjnego, organizacja spotkań autorskich dla dorosłych i dzieci dla Filii Książnicy Beskidzkiej na Osiedlu Złote Łany

Identyfikator: 30-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Złote Łany przez Beata Kubica.

Szczegóły projektu

Głównym celem projektu jest zakup nowości wydawniczych, audiobooków oraz gier planszowych, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę biblioteki dla mieszkańców Osiedla Złote Łany. Środki finansowe, jakimi dysponuje biblioteka, nie pozwalają na pełne zaopatrzenie w nowości książkowe dla wszystkich grup czytelniczych, a dla dużego grona mieszkańców placówka jest jedyną szansą na kontakt z książką. Stały dostęp do szerokiej oferty wydawniczej jest niezbędny do funkcjonowania biblioteki. Chcielibyśmy w ten sposób zapewnić stałym, wieloletnim czytelnikom zakup nowości. Mamy także nadzieję, że powiększenie księgozbioru przyciągnie nowych czytelników.

Biblioteka posiada szeroką ofertę kulturalno-edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży. Prowadzone są lekcje biblioteczne i tematyczne, warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych oraz liczne kluby tj.  Klub Złotych Mam, Czytające Brzdące, Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. W ubiegłym roku powstał Klub Małego Programisty, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych osób. Aby uatrakcyjnić te zajęcia pragniemy zakupić zestawy klocków Lego WeDo 2.0 oraz roboty Photon, które wprowadzają dzieci w świat technologii, uczą kreatywnego i logicznego myślenia oraz podstaw programowania.

W odpowiedzi na liczne sygnały od czytelników chcielibyśmy zorganizować w placówce spotkania autorskie ze znanymi pisarzami dla dorosłych oraz przedstawienia teatralne dla dzieci. Wydarzenia te będą miały charakter ogólnodostępny i pozwolą mieszkańcom na bezpośredni kontakt z ich ulubionymi autorami książek. W ramach Budżetu zakupimy również zestawy alfabetycznych rozdzielaczy do książek, mających za zadanie oznakowanie księgozbioru dla czytelników.

Dodatkowy zakup nowości wydawniczych, sprzętu edukacyjnego dla dzieci oraz organizacja spotkań autorskich dla dorosłych i przedstawień teatralnych dla dzieci, pokrytych ze środków Budżetu Obywatelskiego, będą zatem ogromnym wsparciem dla rozwoju biblioteki oraz rozwoju osobistego mieszkańców Osiedla Złote Łany. Zapraszamy do oddania głosu na NASZ projekt. DZIĘKUJEMY!

Lokalizacja

Książnica Beskidzka, Filia Osiedle Złote Łany, ul. Jutrzenki 20, 43-300 Bielsko-Biała

Autor

Beata Kubica

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 30 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Zakup książek audiobooków i gier planszowych: 20.000 zł
  2. Rozdzielacze do książek alfabetycznie x 2: 400 zł
  3. Zestaw klocków Lego WeDo 2.0 x 4: 3.000 zł
  4. Zakup robotów edukacyjnych Photon x 2: 1.600 zł
  5. Spotkania autorskie dla dorosłych i przedstawienia teatralne dla dzieci: 5.000 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!